Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķim kaitīgie zaļie augi. No kuriem mīlulis jāsargā?0

Foto-Shutterstock

Kad saimnieku mīlulis kaķis dzīvo tikai iekštelpās, cilvēkam jāgādā, lai mincis ir uzmanīgs ar istabas augiem, bet arī peļu junkuriem, kuri tiek palaisti brīvsolī, pakošļātās zālītes un puķes ne vienmēr labvēlīgi ietekmē veselību.

Veterinārārsti secinājuši, ka salīdzinājumā ar cilvēku kaķa organisms ir uzņēmīgāks pret dažādu indīgu augu iedarbību. Vasarā ārā dzīvojošie kaķi paši atrod vajadzīgās zālītes, piemēram, vārpatu, un, ēdot to, atvemj gremošanas traktā sakrājušos vilnas kumšķīšus. Daudzi kaķu saimnieki saviem mīluļiem mājās diedzē zālīti vai zooveikalos iegādājas speciālas pastas un graudiņus, kas šķīdina vilnas kumšķīšus organismā. Tomēr reizēm kaķi ignorē gan diedzēto zāli, gan pastas un speciālos graudiņus. Taču gandrīz neviens mincis nebūs vienaldzīgs pret vārpatu. Daudzi kaķu saimnieki vasarā šo nezāli nes mājās un arī izkaltē ziemai.

Mājas kaķu īpašniekiem noteikti jāzina, kuri augi un puķes ir indīgi. Telpās tādas, piemēram, ir Alpu vijolītes, dīfenbahijas, Ziemassvētku zvaigznes, efejas, ģerānijas, monsteras, prīmulas, gumijkoki, bet laukā kaķis var saindēties ar tulpēm, maijpuķītēm, zilajām kurpītēm, gundegām, kadiķiem, rododendriem u.c. Lauku kaķim ir saglabājušies instinkti, kas attur no indīgo augu pagaršošanas, bet šķirnes kaķi šo spēju ir gandrīz zaudējuši, tāpēc jāuzmana īpaši un jāgādā, lai indīgie augi augstdzimušajam mājdzīvniekam nebūtu pieejami.

Saimnieks var nepamanīt, ka kaķis ēdis indīgus augus, un nezināt devu. Par saindēšanos liecina ēstgribas zudums, siekalošanās un vemšana.

! Šādā situācijā ieteicams kaķim dot 3–4 sasmalcinātas un ūdenī iejauktas aktivētās ogles tabletes un steidzami doties pie veterinārārsta, kas dzīvnieka organismu atbrīvos no indēm.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izveido patriotisku piespraudi pats! Darba gaita soli pa solim. VIDEO 1
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Lai svētku galdauts sniegbalts! Neticami efektīvs pašgatavots līdzeklis – iztīra pat vecus traipus!
3 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kaut ko ļoti vēlies? Nav nekā neiespējama!
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcijas un opozīcijas pretrunas pieaug. Sāksies diskusijas par nodokļiem
24 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laiku nosaka anticiklona mala: prognoze otrdienai un šai nedēļai
18 minūtes
Barbara Ālīte
Laukos
Zemes fonds no lauksaimniekiem nopērk 218 īpašumus par 15 miljoniem
6 minūtes
EL
Egils Līcītis
Pasaulē
Egils Līcītis: Sagaidot draugu Lukašenko
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Drosmīga lietuviešu pārdevēja palīdz notvert veikala aplaupītāju
10 minūtes