Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķi ziedu pasaulē, suņi – pankūku mīļotāji. Ciemos pie Sanitas Cipruses un viņas pieciem mīluļiem0

Foto-Anda Krauze un Sanita Cipruse

Ziedu galerijas “Elizete” īpašniece SANITA CIPRUSE ir ne vien talantīga floriste, bet arī cilvēks, kas mīl un palīdz dzīvniekiem. Viņas ziedu pasaulē – veikalā mīt divas patversmes kaķenītes Lilija un Roze, kam vēlāk pievienojās bez saimnieka palikušais runcis Morics. Un mājās vakarā no darba gaida pārnākam amizants taksis Berītis un sniegbalta aziāta kucīte Luna.

Kaķu trijotne ziedu pasaulē
Vispirms ziedu galerijā mājīgajās telpās ieradās divas kaķenītes no patversmes “Dzīvnieku draugs”. Vienai jau bija ziedu salonam atbilstošs vārds – Lilija, otru Sanita nodēvēja par Rozīti. Līdzko viņas iedzīvojās, īstu uztraukumu abu harmoniskajā dzīvē radīja lielā garspalvainā runča Morica ierašanās. Kas to būtu domājis, ka vienu rītu saimniece ieradīsies ar lielu konteineru, attaisīs durvis un no tā laiski izkāps liels garspalvains runcis. Iestājās pilnīgs šoks! Roze kā pantera metās puisietim virsū. Izrādījās, ka vīriešu dzimtas kaķi ir mazdūšīgāki nekā augumā nelielās kaķu meitenes. Un tiešām Morics bailēs no kaķu meitenēm visu dienu neatkāpās no saimnieces un staigāja viņai cieši blakus. Roze kā medniece visu kontrolēja. Uz nakti Moricu un abas kaķenes atstāja atsevišķi dažādās telpās. Vēlāk abas frontes puses sadalīja teritoriju, bet durvis pa nakti palika vaļā. Un tā soli pa solim  dažu dienu laikā visi trīs sarada cits ar citu. Un nu visi ēd no blakus saliktām bļodiņām. Turklāt Morics un Lilija ēd no vienas bļodas, bet kaķenīte reizumis uzmet viņam ar ķepu. “Nevar visus vīriešus mīlēt,” smaidot nosaka Sanita un turpina, “tagad ir tā, ka nu jau no trim kaķiem kāds man veikalā vienmēr seko pa pēdām.”

Suņu duets mājās
Kad vācu aitas suns nodzīvoja garu mūžu un devās uz labākiem medību laukiem, Sanita ilgu laiku nevarēja izšķirties par nākamo mīluli – ģimenes locekli: “Es taču jūtos atbildīga par to, ko atvedu mājās,” Sanita nosaka. Uzzināja, ka steidzīgi mājas meklē pusotru gadu vecs aziāts (Vidusāzijas aitu suns). Aizbrauca apskatīties un bija patīkami pārsteigta, ka tik līdzsvarots suns. Pienāk klāt un laiza muti. Samīļoja suni un aizbrauca mājās sagatavot nepieciešamos apstākļus tik liela suņa turēšanai – radiosētu. Un tā Sanitas ģimenē ienāca liela, pilnīgi balta aziāta kucīte Luna. “Dievīgs suns,” tā divos vārdos saimniece raksturo jauno četrkājaino mīluli. Taču jūtams, ka suns ir cietis, jo baidās no masīva auguma vīriešiem. Tad ierūcas un skrien uz savu vietu. Citādi mājās var ienākt visi. Luna gulēs priekšnamā un nevienam virsū nebāzīsies. Ieguvusi raksturojumu no svešiniekiem: “Jums pa pagalmu tāda lauva staigā!”

Lunai mājās ir sabiedrotais, miniatūrais taksis Berītis. Lai gan mazajam dzīvnieciņam ir Napoleona komplekss (klausa tikai Sanitu), abi suņi ļoti labi satiek.

Nemainīgs ir svētdienas rīta pankūku cepšanas rituāls, kur pirmā pankūka tiek Berītim, otrā – Lunai. Tā savas dienas laimīgi vada abi suņi Sanitas Cipruses mājās.

LA.lv