Praktiski
Mājas mīluļi

Kaķi ar ilgviļņiem, lūšu radinieki un citi brīnumi. 11 jaunākās kaķu šķirnes0

Foto – Shutterstock.com

Kaķu audzētāji katru gadu piedāvā vairākas jaunas šķirnes, tomēr tikai dažas tiek apstiprinātas starptautiskās asociācijās un iekaro kaķu mīļotāju sirdis. Ieskatam – daži no neparastākajiem murrātājiem, kurus uzskata par salīdzinoši jaunām šķirnēm.

Jocīgais sprogainis – “La Perm”

Nav šaubu, kā šī šķirne ieguva nosaukumu – dzīvnieka kažoku muguras daļā klāj sīkas sprodziņas, kādas, šķiet, nav nevienam citam ņaudētājam. “La Perm” cēlušies no visparastākā lauku kaķēnu metiena, kuram piemita šāda ģenētiska mutācija. Kaķēni sākotnēji esot bijuši tikpat kā bez apspalvojuma, bet vēlāk tas izaudzis cirtains.
Sprogainie radījumi ir īsti klēpja kaķi, tiem piemīt zinātkāra un moža daba.

www.vetstreet.com

Gepardkaķis (Cheetoh)

Kaķis, kuram angļu valodā dots nosaukums “Cheetoh”, ir oksikata un Bengālijas kaķa hibrīds, kuram rados esot arī Āzijas leopards. Lai gan šī kaķu šķirne nav tik ilgi pieradināta kā pārējās, no tiem iznākot lieliski mājas mīluļi – sirsnīgi, pieķērīgi un bez jebkādām agresijas pazīmēm. Tiesa gan, ņemot vērā radu rakstus, kaķis sver vismaz kādus kilogramus desmit.

Toigers (Toyger)

Šī jaukā šķirne izveidota, krustojot Bengālijas kaķi ar dažādiem citiem svītraiņiem. Radīts jauks mājas mīlulis ar tīģerveidīgām strīpām. Audzētāji toigerus iesaka kā mīlīgus un miermīlīga rakstura dzīvniekus. Nelielie kaķi labi jūtas arī tad, ja saimnieka bieži nav mājās vai jāsamierinās ar nelielu dzīves telpu.

Pītderbolds (Peterbald)

Pīterbolds par savu eksotisko izskatu var pateikties senčiem – Donas un Orientālajam īsspalvu kaķim. Dzīvnieciņam ir sikspārnim līdzīgas ausis, savdabīga, īsa spalva un mīlīgs raksturs. Kaķis ir ļoti rotaļīgs, labprāt spēlējas ar savām mantiņām, demonstrējot augstus un graciozus lēcienus. Šo šķirni slavē arī par sabiedrisku raksturu, tie spēj viegli sadzīvot gan ar cilvēkiem, gan citiem dzīvniekiem.

http://bib.ge/

Amerikas sprogausu kaķis (American Curl)

Amerikas sprogausu kaķis, pateicoties jocīgajam purniņam, jau ieguvis daudzus fanus. Šķirne izveidota, sakrustojot divus klaiņojošus kaķus, kurus veterinārārsti īpaši ievēroja atglausto, sprogaino ausu dēļ.
Pēdējo gadu laikā šķirne ir attīstīta un ieguvusi reputāciju kā laipni kaķi, kas viegli adaptējas un ar prieku bauda cilvēka tuvumu.

Foto – Shutterstock.com

Kalnietis jeb hailenders (Highlander)

Hailendera ausīm jāizskatās tieši tā – ar tādiem kā dīvainiem pušķīšiem. Viņa senčos ir dažādas lūšu pasugas. Savvaļas izcelsmes dēļ šai šķirnei arī ir “liela kaķa” izskats un enerģija, kas jāpatērē. Hailenders tāpēc būs vispiemērotākais plašai mājai, lielai teritorijai un iespējai komunicēt.

Foto – Shutterstock.com

Mančkins (Munchkin)

Augumā sīkā mančkina veidošanās sākās pēc tam, kad kāda sieviete Luiziānas štatā izglāba divas grūsnas kaķenes ar īsām, ducīgām kājelēm. Sieviete atrada vairākiem kaķēniem jaunas mājas, tādējādi ļaujot ģenētiskajai novirzei izplatīties. Šobrīd mančkini jau kļuvuši par populāru šķirni, pateicoties ne tikai unikālajai ārienei, bet arī rotaļīgajam un mīlīgajam raksturam.

Foto – Shutterstock.com

Minskins (Minskin)

Augumā nelielais dīvaina paskata kaķis radies, sakrustojot vairākas šķirnes, tostarp mančkinu, sfinksu, Burmas kaķi un Devonas reksu.
Tādējādi radies kaķis ar īsām ķepām, īsu spalvu un Burmai raksturīgo krāsojumu. Minskinam ļoti patīk cilvēku, jo īpaši bērnu, sabiedrība. Jāņem gan vērā, ka kaķis ir pietiekami inteliģents, lai kompensētu mazā auguma trūkumus un nokļūtu praktiski visur, kur tam ienāk prātā.

Serengeti

Izskatā līdzīgs savvaļas kaķim servalam, Serengeti kaķims patiesībā ir Bengālijas kaķa un Orientālā kaķa hibrīds. Šķirne izceļas ar burvīgo kažoku un spoži dzeltenajām acīm.
Kā mājas mīlulis derēs saimniekiem, kuri meklē enerģisku kompanjonu. Šīs šķirnes kaķis var stundām ilgi spēlēties ar rotaļlietām un citiem dzīvniekiem.

Napoleons

Nosaukts par godu lielajam iekarotājam ar mazo augumu, Napoleona kaķis ar mazvērtības kompleksu nesirgst. Šķirne izveidota, krustojot mančkinu un Persijas kaķi. Audzētāji apgalvo, ka tiem ir tikpat mīlīgs un mierīgs raksturs kā to persiešu brālēniem. Turklāt šai šķirnei ir mazāk veselības problēmu, jo tās pārstāvju purniņš nav tik saplacināts.

Čosijs (Chausie)

Čosijs ir viens no pirmajiem mājas un džungļu kaķu hibrīdiem, tomēr joprojām uzskatāms par relatīvi retu šķirni. Dzīvnieka garais un muskuļotais ķermenis atsauc atmiņā tā savvaļā pavadīto pagātni. Čosiji ir enerģiski kaķi, kas nav piemēroti kaķumīļiem-iesācējiem vai ģimenēm ar maziem bērniem. Savukārt pieredzējuši eksotisku kaķu mīļotāji apgalvo, ka lielo aktivitāti atsver pieķērīgais raksturs un intelekts.

Foto – wikimedia.org

LA.lv