Daiļdārzs, Dārzs

Kakao čaumalu mulča dārzā. Kā izveidot glītu segumu

Foto - Diāna Mēness

Kā izmanto kakao čaumalu mulču dārzā? LINDA OGRĒ

Kakao čaumalu mulču puķu dobju nosegšanai jau vairākus gadus izmanto stādaudzētāja Diāna Mēness no Abavas pagasta. Šo materiālu viņa savulaik iegādājās šokolādes fabrikā “Laima” (pašlaik uzņēmums mulču nepārdod, jo iepērk jau gatavas, apstrādātas kakao pupiņas).

Kakao čaumalas ir vieglas, nedaudz mazākas par pistāciju čaulām, skaistā brūnā krāsā. Siltā un saulainā laikā dārza apstādījumos tās pirmajā gadā smaržo pēc kakao, bet nākamajos gados smarža zūd. Var izmantot dekoratīvo augu, piemēram, rožu, skuju koku, mulčēšanai, uz augsnes berot vismaz 6 cm biezā slānī (plānākā kārtiņā bērt nav ieteicams, jo ir smalkas un var izdzenāt vējš un aizskalot lietus). Ja stādījumus ierīko no jauna, dobi var nosegt ar melno agrotīklu (tas lieliski laiž cauri ūdeni, bet neļauj augt nezālēm), iegrieztos caurumos stādīt krāšņumaugus un pēc tam segumu noklāt ar kakao pupiņu mizu mulču. Tā jāatjauno pēc diviem trijiem gadiem, jo ar laiku nosēžas un vairs nav tik glīta.

Kakao čaumalas noder arī mālainu un smilšainu augšņu ielabošanai. Tās izber 3–5 cm biezā slānī un iestrādā augsnes virskārtā. Kakao mulča augsnē uztur vienmērīgu mitrumu un nodrošina gaisa apmaiņu.

Pievienot komentāru