Mājas mīluļi, Suņi

Kaimiņu suns rej dienu un nakti! Ko iesākt?

Foto - LETA

“Kaimiņu suņu rejas traucē mierīgu ikdienas dzīvi un arī naktsmieru. Ko darīt?” JĒKABS ĶENGARAGĀ

– Jāatceras, ka riešana ir suņa dabiska izpausmes forma. Katrs rējiens nav uztverams kā sabiedriskās kārtības traucējums. Par tādu uzskata ilgstošu, patiešām traucējošu, neadekvātu riešanu, – skaidro juriste Inese Bāra.

Pirmām kārtām ieteicams izrunāties ar dzīvnieka īpašnieku. Viņam jāmeklē risinājums, izprotot iemeslus, kāpēc suns rej, un mēģinot novērst cēloņus.

Ja neizdodas izrunāties ar pašu saimnieku un vienoties, jāzina, ka suņu rejas var kvalificēt kā sabiedriskās kārtības pārkāpumu. MK noteikumu “Labturības prasības mājas (istabas) dzīvnieku turēšanai, tirdzniecībai un demonstrēšanai publiskās izstādēs, kā arī suņa apmācībai” 52. punktā teikts, ka mājas (istabas) dzīvnieka īpašniekam vai turētājam jānodrošina, lai dzīvnieks (smaka, riešana vai gaudošana) netraucētu mājas vai apkārtnes iedzīvotājus.

Šis jautājums ir pašvaldības policijas pārziņā. Jāraksta iesniegums policijai, norādot pēc iespējas precīzāku informāciju (laiku, adresi, personas vārdu, uzvārdu un citas ziņas). – Ja esat runājis ar īpašniekiem un mēģinājis situāciju risināt, iesniegumā norādiet arī to un lūdziet iesaistīties policiju, – iesaka Inese Bāra.

Par pārkāpumu ir paredzēta administratīvā atbildība saskaņā ar Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 106. pantu.

7 Komentāri

  1. Ko iesākt? Vajag suni kārtīgi pabarot. Istabas,mājas suns ries tikai kad nāks svešs vai kad kautkur trokšņos. TĀ KA DODIET SUNĪTIM KĀRTĪGI PAĒST.

  2. Sunim ir tāda daba – riet. Tad nenāks zagļi, kaimiņiem vajadzētu priecāties. Bet ko darīt, ja kaimiņš klačojas, aprunā, apmelo, – pašvaldības policija neiejaucas, sūdzēt tiesā – liekas klapatas un jātiesājas gadiem ilgi… Tad jau labāk, lai suns rej, nevis aizvainojies kaimiņš.

  3. Man ir cits novērojums,man ir suns,viņš gan nerej bez pamata,rej tikai tad,kad piezvana pie durvīm,kad pagalmā iebrauc mājinieku automašinas,kādreiz ierejās,ka izdzird ārā kāda sava drauga balsi.Nedomāju,ka kaimiņiem tas varētu traucēt.Mani piemēram vairāk traucē idiotiski veci perdeļi,kuri caurām dienām sēž pie loga un vaktē kad kurš ko atved,cik ko atved,pēčāk vēl ceļ intrigas un aprunā.Tāds vecs preteklis man dzīvo mūsu mājās!!!!!

Pievienot komentāru