Īpašums, Manas tiesības

Kaimiņš apskādējis vectēva stādīto ozolu. Kādu sodu viņam par to var uzlikt?

Foto-Fotolia

Nesen kaimiņš, remontēdams savas mājas jumtu, manā īpašumā nopietni apskādēja vectēva stādīto ozolu. Iespējams, tagad tas pat būs jānozāģē. Kas man jādara? Kādu sodu viņam par to var uzlikt? ANDRIS CARNIKAVAS NOVADĀ

Šajā gadījumā jums ar iesniegumu jāvēršas pašvaldības policijā. Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 67. pants par augošu koku patvarīgu ciršanu vai bojāšanu fiziskām personām paredz no 70 līdz 700 eiro naudassodu (juridiskām personām par tādu pašu pārkāpumu – no 140 līdz 1400 eiro). Ja cietis aizsargājams koks, sods ir vēl bargāks – fiziskajām personām no 140 līdz 700 eiro (juridiskajām personām – no 280 līdz 1400 eiro).

2 Komentāri

  1. Manuprāt, eksistē vēl viens variants, ko var veikt kopā ar rakstā ieteikto ziņošanu pašvaldības policijai. Proti, var celt civilprasību pret kaimiņu par īpašuma bojāšanu ut.ml. Civillikums ļauj prasīt zaudējumu atlīdzināšanu. Vienīgi vajadzēs pierādīt, ka kaimiņš vainīgs, un zaudējumu apmēru pamatot (pierādīt). Tādēļ būtu nepieciešams konsultēties pie advokāta.

Pievienot komentāru