Praktiski
Manas tiesības

Kaimiņi sašutuši: zemes īpašnieks Madlienas pagastā iznīcina servitūta ceļu uz ezeru0

Foto – wikipedia.lv

“Labdien! Mani satrauc situācija ap Ķeipenes pagastā esošo Pečoru ezeru. Tas ir publisks ezers, pie kura drīkst piekļūt ikviens. Līdz šim pie tā varēja piebraukt pa zemes ceļu, bet nu tas ir likvidēts. Uzarts. Vai tiešām Latvijas makšķerniekiem un atpūtniekiem nu ir zudis kārtējais ezers?”

Tā Bez Tabu raksta skatītājs, kurš parakstījies kā makšķernieks. Pečoru, vai kā zina stāstīt vietējie iedzīvotāji, pirmās Latvijas brīvvalsts laikā saukts par Paceru, ezers, kurš atrodas Ķeipenes pagastā. Tam teju visapkārt ir purvs, tādēļ pie ūdens tikt var tikai dažās vietās.

Ja palūko satelīta kartēs, redzam, ka viena šāda piebraukšanas vieta ir, braucot no ceļa starp Madlienu un Ķeipeni. Ceļš ved uz ezeru, kura krastā ir mājas, bet pirms tā iezīmēta brauktuve, pa kuru var tikt līdz ezera krastam. Tas ir kartē, bet dabā šo ceļu vairs neatrast.

Par to Bez Tabu pārliecinās, kad ierodamies klātienē. Vietā, kur jābūt brauktuvei, ir apstrādāts lauks, kurā ar vieglo automašīnu labāk nebraukt. Uz vietas sastaptie vietējie iedzīvotāji kasa pakausi un vairs nesaprot, kā tikt pie ezera.

Teritorijas, kā arī pašu ūdenstilpni apsaimnieko Latvijas Valsts meži. To pārstāvis Tomass Kotovičs raidījumam noliedz, ka lauka apstrāde ir uzņēmuma darbs. Lauks, kur ir ceļš, pieder privātpersonai. Zemes īpašnieka pilnvaroto personu sastopam mājā, kura atrodas pašā ezera krastā. Viņš atklāj, ka zemes plāna kartē ceļš ir iezīmēts, tam ir servitūta statuss.

”Lauks ir apstrādāts, lai var iesēt zāli. Ikviens, kurš grib tikt pie ezera, pa ceļa vietu droši var iet un braukt. Mēs nekādus šķēršļus neliekam.”

Jāpiebilst, ka atbraukušajam cilvēkam nekādi nebūs skaidrs, kur drīkst pārvietoties, jo dabā nekas neliecina par to, kur ir ceļa vieta. Savulaik acīmredzot, lai nesagandētu lauku, cilvēki pie ūdens brauc pa tā malu. Pie grāvja, kaut arī īstā vieta ir pa vidu. Par to, ka lauka apstrādes darbi veikti arī servitūta teritorijā, Madlienas pagasta pārvalde Valsts policijai uzrakta iesniegumu, likumsargi ierosina administratīvo lietvedību.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
No mantojuma var arī atteikties? 2
1 diena
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Sagatavo auto ziemai – viss, kas jāzina par riepu maiņu
1 diena
Inita Šteinberga
Praktiski
Ieziemot telpaugus, gādāt par apgaismojumu un citi darbi, kas oktobrī vēl jāpaspēj
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
5 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
4 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
4 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
6 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
9 stundas