Manas tiesības, Pensijas un pabalsti

Kāda Latvijā ir vismazākā pensija, uz ko var cerēt ilgstošais bezdarbnieks?

Foto - Shutterstock

Kāda tagad Latvijā ir minimālā vecuma pensija, uz ko vispār var cerēt, ja cilvēks ilgstoši bijis bezdarbnieks? DAGMĀRA BEVERĪNAS NOVADĀ

Ja cilvēkam pienācis laiks saņemt vecuma pensiju, tās apmēru viņš precīzi var noskaidrot tuvākajā Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras nodaļā. Atgādinām, ka šogad pensiju var saņemt no 63 gadu vecuma.

Vecuma pensijas apmērs ir saistīts ar apdrošināšanas stāžu. Ja apdrošināšanas stāžs ir līdz 20 gadiem, tad pensija ir vienāda ar valsts sociālā nodrošinājuma pabalstu, kuram piemērots koeficients 1,1 – 70,43 eiro mēnesī (invalīdam kopš bērnības – 117,39 eiro). Ja apdrošināšanas stāžs ir no 21 līdz 30 gadiem, tad valsts sociālā nodrošinājuma pabalstam tiek piemērots koeficients 1,3 – 83,24 eiro mēnesī (invalīdam kopš bērnības – 138,74 eiro). Ja apdrošināšanas stāžs ir no 31 līdz 40 gadiem, tad koeficients ir 1,5 – 96,05 eiro mēnesī (invalīdam kopš bērnības – 160,08 eiro). Ja apdrošināšanas stāžs ir 41 gads un vairāk, tiek piemērots koeficients 1,7 – 108,85 eiro (invalīdam kopš bērnības – 181,42 eiro).

12 Komentāri

 1. Kopš 2006.gada nav paaugstinātas minimālās pensijas. Vai nebija laiks tās palielināt? Arī invalīdiem ir bezgala mazas pensijas. Kā lai cilvēki izdzīvo?

    1. Pats gan esi savas laimes kalējs, bet……. man kaimiņos visapkārt vismaz 5 laba barojuma un izskata vīri, kuri gadiem skaitas bezdarbnieki. Kaut ko jau dara, bet nodokļus nemaksā visus neatkarības gadus. Kad runā, ka pensijas gadi tuvojas, tad saka – gan jau valsts būs spiesta man maksāt pensiju un indeksēt.
     Sakiet, cik nav šādu vieglprāšu??!!!
     Tieši viņu dēļ neiznāk līdzekļu lielo darba stāžu nostrādājušajiem!! Un kur tad vēl “ēdelīgā “SAEIMA, kurai likumā iestrādāta katra gada algas palielināšana nevis par dažiem euro, kā mums, bet par DESMITIEM, SIMTIEM EURO.
     KĀ LAI VALSTS IZDZĪVO? Tik daudz negodīgo un godīgo rēķina. Skumji!!

 2. Bezdarbnieku pabalsts svešā valstī ir mūsu pilsoņiem 74 mārcinas nedēļā,tas ir apmēram tie pasi 74 eiro nedēļā,bet visu mūžu srādājot ir tik niecīga pensija…mēnesī………Par ko domā Valsts? Kā lai dzīvo? No kā lai pārtiek?

 3. Tātad valsts par papildus 20 nostrādātajiem gadiem piemaksā 38 EUR, jeb 1 EUR un 92 centus par katru nostrādāto gadu… Nu neko, dzīvot jau var…

 4. Kad verga resurss izsmelts, vergturu sistēmā viņš ir pitiekami brīvs par tādu naudu nopirkt striķi un pakārties. Izdari, pensionār, valdībai tīkamu darbu

Pievienot komentāru