Praktiski
Mājas

Kāda ir uzticama sniega lāpsta?1

Foto – LETA

Vēlāk nekā citus gadus, tomēr arī Latvijā beidzot ir sākusies sniega tīrīšanas sezona.  Izvēloties rīku sniegoto celiņu tīrīšanai, galvenokārt ir jāņem vērā lāpstas liekšķeres forma, kāta izliekums un materiāls. Gadījumā, ja piemājas ceļi un taciņas jau ir apledojušas, veikalu tīkla K-rauta dārza kategorijas vadītājs Ingus Laumanis iesaka papildus izmantot arī cirtņus un kaisāmos materiālus.

Meklējot sev vispiemērotāko sniega lāpstu, ir jāpievērš uzmanība liekšķeres un lāpstas kāta formai. “Sniega šķūrēšanai vislabāk noderēs ovālas formas lāpsta. Savukārt sniega pārcelšanai vislabāk noderētu lāpstas liekšķere ar kantainu ieliekumu un īsāku kātu. Ar šādu lāpstu var ērti notīrīt kāpnes, durvju priekšu, nelielas taciņas, kā arī samest kaudzē sašķūrēto sniegu.

Lāpstām ir dažādi ergonomiski izliekumi, lai atvieglotu tās saimnieka darbu un pasargātu muguru no pārslodzes. Svarīgi, lai lāpstas materiāls būtu pēc iespējas izturīgāks, taču arī viegls svara ziņā. Atsevišķas lāpstas ir aprīkotas ar pretsalipes vielu, kas nodrošina to, ka slapjš sniegs nepielīp pie lāpstas,” stāsta veikalu tīkla K-rauta speciālists I. Laumanis.

Saistītie raksti

Temperatūrai strauji mainoties, celiņi var apledot, un tad ar lāpstas palīdzību vien ledu notīrīt būs grūti. „No ledus kārtas ērti atbrīvoties var ar cirtņiem un kaisāmiem
materiāliem: tehnisko sāli vai sāls un smilšu maisījumiem. Maisījuma sastāvā esošā sāls palīdzēs sniegam izkust, un pēc tam ietvi vai ceļu ērti varēs notīrīt ar metāla saru slotu,” stāsta K-rauta dārza kategorijas vadītājs I. Laumanis. Šosezon K-rauta veikalos parādījusies arī speciāli kaisīšanai paredzēta plastmasas ierīce, kas sāls kaisīšanu padarīs daudz ērtāku. Ierīce lietojama ne tikai sāls, bet arī citu beramo materiālu, piemēram, mēslojuma un zāliena sēklu kaisīšanai.

Kā zināms, sniega kārtai palielinoties, sniegs jātīra gan no zemes un auto, gan arī no jumta. “Automašīnu tīrīšanai noderēs Fiskars skrāpis un slotiņa. Savukārt jumtu tīrīšanai K-rauta veikalos pieejama teleskopiskā lāpsta, kas noderēs privātmāju īpašniekiem. Ar tās palīdzību iespējams viegli attīrīt jumtu no tur esošā sniega, jo teleskopiskais kāts ir izvelkams līdz pat 6,4 metru garumam,” stāsta veikalu tīkla K-rauta speciālists I. Laumanis.

 

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Šokolādes braunijs krūzītē. Pagatavo 5 minūtēs! VIDEORECEPTE
6 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Nosacījumi apgādnieka zaudējuma pensijas saņemšanai. Vai pienākas arī pilngadīgiem bērniem, kas turpina mācīties?
7 stundas
IK
Ilona Klovāne
Praktiski
Vai gladiolu sīpolus pa ziemu var parafinēt? Kā tos labāk uzglabāt?
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Vai nākotnē latviešu valoda būs tikai ķēķa valoda?
30 minūtes
LA
LA.LV
Latvijā
TIEŠRAIDE: Juris Pūce skaidro pašvaldību reformu Aglonas iedzīvotājiem
Tiešraide 1 stunda
LA
LA.LV
Sports
VIDEO: Mūsu NBA puišu paveiktais svētku nedēļā – sezonas ceturtās nedēļas Latvijas TOP10
1 stunda
LA
LA.LV
Ekonomika
Ziņu portālam LA.LV jauns auditorijas lieluma rekords! 1
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
IDB aizdomās par kukuļņemšanu aizturējis policijas amatpersonu
2 stundas