Kopšana, Mājas

Kad pēdējo reizi ielūkojies aiz vecā radiatora? Ieteikumi, kā to nospodrināt ar minimālām pūlēm

Foto-misalukic/Fotolia

Ģenerāltīrīšana nav patīkamākais laika pavadīšanas veids, bet, kad būs galā un māja spīdēs un laistīsies, noteikti uzlabos gaisotni mājās un ļaus justies labāk, tādēļ vasara ir piemērotākais laiks, lai iztīrītu pat tās vietas, kur parasti neielūkojamies, un viena no tādām noteikti ir apkures radiatori.

Piedāvājam pieredzējušu saimnieču ieteikumus, lai ar minimālām pūlēm radiatori tiktu nospodrināti.

Kā nospodrināt radiatorus, ja to ekspluatācijas laiks ir bijis ilgs un uz tiem sakrājies vesels slānis putekļu, taukainu nosēdumu un zirnekļu tīklu?

Radiatorus palīdzēs nospodrināt:
1. Putekļsūcējs
Ar speciāla uzgaļa palīdzību iespējams atbrīvoties no putekļiem, kas sakrājušies uz radiatora. Pēc tam virsma jānoslauka ar mitru lupatiņu.
2. Fēns
Sākumā aiz radiatora jāpiekarina mitra lupata, tad putekļus vajag nopūst , izmantojot  fēnu. Netīrumi pielips pie lupatiņas.
3. Tvaika ģenerators
Šī ierīce atmiekšķēs pat iestāvējušos netīrumus, vienlaikus dezinficējot radiatoru virsmu. Tikai jāņem vērā, ka karsts tvaiks var radīt bojājumus krāsas slānim.
4. Cepešpanna un tējkanna ar verdošu ūdeni
Cepešpanna jānovieto zem radiatora, bet radiatora “ribas” rūpīgi aplej ar verdošu ūdeni. Virspuses tīrībai palīgā ņem mitru lupatiņu.
5. Mazgāšanas līdzekļi
Ja radiatori ir ļoti netīri, tad diemžēl tikai ar ūdeni (pat verdošu) galā netiksiet, būs jāņem talkā mazgāšanas līdzekļi. Sākumā radiators jāapsmidzina ar mazgāšanas līdzekli, lai tas pamirkst. Pēc kāda brīža ar mitru lupatiņu var nomazgāt gan putekļus, gan taukainus nosēdumus.

Ja radiatora virspuses tīrīšana nesagādā nekādas grūtības, tad vislielākā problēma ir to iekšpuse, jo siltums pievelk putekļus. Nosēdušos putekļus un vieglos netīrumus visvienkāršāk notīrīt ar kuplu putekļu slotiņu, kurai turklāt ir lokans kāts, to mērcējot sodas šķīdumā. Drīz radiators būs tīrs un spožs.

Lai atbrīvotos no zirnekļu tīkliem, kas sakrājušies radiatorā, var izlīdzēties ar vienkāršām kokvilnas zeķēm. Vispirms zeķes jāsamitrina un jāuzvelk uz rokas. Zirnekļu tīkli pielips pie mitrās virsmas. Šī metode būs efektīvāka par putekļusūcēju.
Pret taukainiem nosēdumiem glābiņš būs parasta zobu pasta. Uzliec to uz sūkļa un paberzē siltuma avotu. Pēc pāris minūtēm brīnīsies, cik tīri izskatās radiatori.

Vislabāk negaidīt, kamēr radiators pārklāsies ar biezu netīrumu kārtu, bet atcerēties par tā eksistenci ikdienas uzkopšanā.

Pievienot komentāru