Praktiski
Manas tiesības

Kad notiks pensiju pārrēķins, nevar sagaidīt0

Foto-Africa Studio/Shutterstock

Kad tiks veikts pensijas pārrēķins 2013. gadā pensijā aizgājušajiem? Mana dzīvesbiedre ir pensijā kopš 2012. gada un no februāra jau saņem pārrēķināto pensiju. Bet man atbildēja: “Gaidiet!” VIKTORS KULDĪGAS NOVADĀ

Labklājības ministrijas Sociālās apdrošināšanas departamenta direktores vietniece Airīna Dreimane skaidro, ka pensiju kapitāla pārrēķināšana paredzēta personām, kurām no 2010. gada 1. janvāra līdz 2015. gada 31. decembrim tika piešķirta vai pārrēķināta vecuma, izdienas vai apgādnieka zaudējuma pensija, nosakot, ka no 2016. gada 1. janvāra pārskata 2010. gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas, no 2017. gada 1. janvāra – 2011. gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas un no 2018. gada 1. janvāra – 2012., 2013., 2014. un 2015. gadā piešķirtās vai pārrēķinātās pensijas.

!!! Pensiju pārrēķins notiks automātiski, un cilvēkam pašam papildus nekas nav jādara.

Pārskatītās pensijas saņēmējam Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūra (VSAA) nosūtīs lēmumu par pensijas pārskatīšanu. Tātad katrs cilvēks, kuram būs pārskatīta pensija, par to saņems informāciju. Lēmumā būs norādīts pensijas apjoms pēc pārskatīšanas un pensijas izmaksas kārtība.

!!! Ja pārskatīšanas rezultātā pensija kļūs lielāka, starpību no 2018. gada 1. janvāra VSAA izmaksās ne vēlāk kā septembrī.

Tomēr atsevišķos gadījumos, ņemot vērā kapitāla indeksu izlīdzināšanas mehānismu, pensija var arī nemainīties. Ja pensionārs vēl septembrī nebūs saņēmis VSAA lēmumu, tas nozīmē, ka pēc pārskatīšanas pensijas apjoms palicis nemainīgs. Atgādinām, ka atbildes uz visiem ar pensiju saistītajiem jautājumiem katrs pensionārs var saņemt tuvākajā VSAA nodaļā.

LA.lv