Praktiski
Manas tiesības

Vai darbs mikrouzņēmumā neatgriezeniski “izslēdz” iespēju vecumdienās iegūt lielāku pensiju?1

Foto: Fotolia

Mikrouzņēmums, kur tagad strādāju, maksā minimālas algas un arī minimālus nodokļus. Vai ir kāda iespēja maksāt lielākus nodokļus, jo gribu lielāku pensiju?” jautā lasītājs Edgars no Jelgavas.

Ja neesat nodarbināts pie kāda cita darba devēja un neesat apdrošināts kā pašnodarbinātais, jums ir iespēja brīvprātīgi pašam pievienoties sociālajai apdrošināšanai. Šādu iespēju nosaka Mikrouzņēmuma nodokļa likums. Brīvprātīgi mikrouzņēmuma darbinieks var pievienoties visiem tiem apdrošināšanas veidiem, kuriem viņš ir apdrošināts kā mikrouzņēmuma darbinieks.

Ir jāvēršas jebkurā VSAA nodaļā vai valsts un pašvaldību vienotajos klientu apkalpošanas centros, ar kuriem VSAA noslēgts līgums, un jāaizpilda reģistrācijas lapa. Varat arī aizpildīt e-iesniegumu portālā Latvija.lv par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai.

Ministru kabineta Noteikumi par brīvprātīgu pievienošanos valsts sociālajai apdrošināšanai paredz, ka mikrouzņēmuma darbinieki sociālās iemaksas var veikt no brīvi izvēlētiem ienākumiem, kas nepārsniedz 430 eiro mēnesī. Ja būsiet pievienojies sociālajai apdrošināšanai brīvprātīgi un veicis papildus sociālās iemaksas, tad VSAA, aprēķinot sociālās apdrošināšanas pakalpojumus, ņems vērā visus maksājumus kopā. Tādā gadījumā varat cerēt arī uz lielāku vecuma pensiju.

Saistītie raksti
LA.lv