Deserti un saldumi, Receptes

Kā saputot stingru olu baltumu vai putukrējumu

putukrejums-4772

Reizēm olas baltumu vai saldo krējumu nekādi neizdodas saputot stingru. Ko iesākt?

Olas baltumam var piemest šķipsniņu sāls vai trauku iepriekš ieziest ar citrona sulu. Var putot aukstā traukā, kas ir svarīgs nosacījums saldajam krējumam. Tad putojamo trauku iepriekš var paturēt ledusskapī. Vēl jācenšas, lai putukrējumā tiktu pēc iespējas vairāk gaisa, tāpēc puto plašiem vēzieniem. Ja gadījies ne pārāk kvalitatīvs saldais krējums, situāciju var glābt, putukrējumā iemaisot stingri saputotu olas baltumu vai olas baltumu ar uzbriedinātu želatīnu. Jāputo ātri, lai nesaiet sviestā. Ja ir bažas, ka var pārcensties, mirkli pirms galīgās gatavības mikseri izslēdz un puto ar rokas putotāju.

3 Komentāri

  1. Pēdējā laikā saldo krējumu vispār nevar saputot, tā atšķaidīts ar pienu un tik paceļ cenu.taka nezinātu ka sadalītāju var noregulēt kā vajag!!

    1. Domāju ,ka saldo krejumu mačkā no pulvera, arī gadījies ūdeņains.Skābais krejums -Valmieras nav lietojams, Smiltenes PK , Rīgas pk,,ESMU SPIESTA PIRKT NO privātajiem un pirkšu tikai no privātajiem!!!! JA nejēdz gatavot, lai rij paši savu produkciju, jo dullais šķelists visus PK pārdeva, tagad saimnieko kaut kadi čuroni….

  2. Taisnība gan, bet es tādās reizēs izlīdzos ar veikalā nopirktu saldā krējuma biezinātāju Ir paciņās, ko izmanto uz 200 gr saldā krējuma , cena ap 23 centiem. Izdodas.

Pievienot komentāru