Kopā ar bērniem, Rokdarbi

Kā sapost un dekorēt māju kopā ar bērniem

Publicitātes foto

Šogad pamēģiniet mājokļa dekorēšanā iesaistīt bērnus vai mazbērnus, sagatavojot viņiem drošus darbarīkus, interesantus izejmateriālus un ļaujot brīvi un radoši darboties. Iznākums neliks vilties!

Sagatavojamie materiāli

Bērniem patīk darboties ar krāsainiem, spīdīgiem un čaukstošiem papīriem, tāpēc jāsarūpē vairāki ruļļi dekoratīvā papīra ar Ziemassvētkiem raksturīgiem rakstiem – eglītēm, čiekuriem, rūķiem, spieķīšiem, dāvanu kastēm un eglītes rotājumiem. Ieteicams iegādāt arī vienkrāsainas zelta un sudraba krāsas papīra loksnes. Tiem, kam tuvāki rokdarbi, nepieciešams krāsains filcs, dzijas kamoliņi, dāvanu ietinamās lentes, prievītes utt. Tāpat noderēs arī kāda sagatave no putuplasta vai putukartona – vainaga vai zvaigznes veida, kas kalpos par pamatni līmētiem dekoriem.

Nepieciešamie darbarīki

Darbam vajadzīgas šķēres ar noapaļotiem galiem, lai bērni nevarētu savainoties. Noderēs liela izmēra adata, vislabāk lāpāmā – ar to bērniem jāpalīdz darboties mammai vai vecmāmiņai. Vēl vajadzēs papīra līmi, saspraudes, līmlenti un dekoratīvos knaģīšus, ar kuriem dažkārt vieglāk piestiprināt dekoru vajadzīgajā vietā nekā ar līmi vai nagliņām. Āmuru un nagliņas der meklēt vien darbu noslēgumā, kad dekori jāpiestiprina, un vislabāk talkā pieaicināt tēti vai vecāko brāli.

Svētku aktualitātes

Šajā sezonā aktuālas tradicionālās Ziemassvētku krāsas – baltā, zaļā un sarkanā. Tās var būt komplektētas ar pelēko dažādās nokrāsās.

Joprojām svētku spožumam un svinīgumam der izmantot zeltu un sudrabu – gan materiālos, gan eglīšu rotājumos.

Telpu rotājumiem aktuālas arī ģeometriskas formas. Īpaši modīgas dažāda izmēra zvaigznes un zvaigžņu virtenes.

Pievienot komentāru