Kāzas, Svētki

Kā precas mūsdienās – kopā saved internets

Foto-LETA/AFP

Kā ļaudis mūsdienās iepazīstas un precas? Tā vien šķiet, visbiežāk viens otru  nolūko caur internetu. Taču izrādās, ka joprojām pastāv arī citi veidi, kā atrast mīļoto – ne tikai publiskās vietās, piemēram, atpūtas un deju klubos, bet arī ar iepazīšanās dienestu starpniecību. Kā tie, kas viens otram iekrituši sirdī, rīko kāzas? Vai tā, ka no ēdienu un dzērienu smaguma galdi lūst, vai klusi un rāmi?

Andris un Tamāra (vārdi ir mainīti) strādāja vienā starptautiskajā kompānijā, viņš – Rīgas, viņa – Kišiņevas birojā. Vārds pa vārdam, starp viņiem iedegās dzirkstelīte. Mājinieki pamanīja, ka Andris skaipā bieži sarunājas ar kādu meiteni. Tā viņi caur skaipu sazinājās aptuveni trīs mēnešus, līdz ap jauno gadu puisis nolēma braukt pie meitenes ciemos. Lai gan ikdienā Andrim reizēm gadījās aizmirst pat tuvinieku dzimšanas dienas, braucienam uz Kišiņevu viņš gatavojās ļoti rūpīgi – sagādāja dāvanas gan meitenei, gan viņas ģimenes locekļiem.

Atgriezies no ciemošanās pie Tamāras, puisis no laimes lidoja. Abi turpināja sazināties skaipā, līdz ap Lieldienām Tamāra nolēma atbraukt ciemos pie Andra. Andris, kurš ikdienā ir diezgan lēnīgs, šoreiz visu bija lieliski izplānojis. Vienā vakarā abi tikās ar puiša tuvākajiem radiniekiem, citā – kopā ar vecākiem gāja uz operu, pāris dienas veltīja, lai paceļotu pa Latviju un atpūstos pie jūras. Tieši tur – jūras krastā – Andris bija bildinājis Tamāru, un jau nākamajā dienā viņi devās uz dzimtsarakstu biroju, lai pieteiktu laulības reģistrāciju. Vecāki un citi radi tika nostādīti fakta priekšā, ka tajā un tajā dienā būs kāzas.

Pēc Latvijā pavadītajām dienām Tamāra atgriezās Kišiņevā, bet Andris aizbrauca strādāt uz Angliju. Latvijā abi ieradās neilgi pirms kāzu dienas. Reģistrēja laulību. Svinības notika ļoti šaurā lokā. Nepilnu nedēļu padzīvojuši Latvijā, katrs atkal aizbrauca savā virzienā.

Zināms, ka novembrī abi gatavojas paviesoties gan pie tēva, kurš dzīvo Latvijā, gan pie mātes, kura mitinās Īrijā, bet ap Ziemassvētkiem plāno beidzot būt kopā – varbūt Anglijā, varbūt Īrijā vai Šveicē. Abi jaunieši jau iepriekš paziņoja, ka nevēlas dzīvot ne Latvijā, ne Moldāvijā. Ņemot vērā, ka Moldāvija nav Eiropas Savienības valsts, Tamārai dokumentu kārtošana var aizņemt vairākus mēnešus.

Kas atliek tuviniekiem? Nekas cits kā atbalstīt jauno pāri un cerēt, ka viņiem viss izdosies, neraugoties uz to, ka pirms laulības reģistrācijas viens otru dzīvē viņi bija redzējuši tikai desmit dienas.

Pievienot komentāru