Praktiski
Manas tiesības

Kā praktiski veidot uzkrājumus0

Foto-Fotolia

Katrs no mums var nonākt situācijā, kad ir nepieciešami papildu naudas līdzekļi, bet līdz algai ir palikušas dažas dienas. Šādas situācijas var rasties dažādu iemeslu dēļ, piemēram, nepieciešamība negaidīti iegādāties kādus medikamentus vai automašīnas remonts. Šie gadījumi nav tik nopietni, lai vērstos bankā pēc aizdevuma, bet var radīt nepatīkamus brīžus ikdienas dzīvē. Viens no šādu situāciju iespējamajiem atrisināšanas veidiem ir ātrais kredīts. Tomēr kredītsaistības ir nopietna lieta, no kuras lielākā daļa cilvēku labprāt gribētu izvairīties,bet, lai to varētu izdarīt, ir nepieciešams veikt uzkrājumus, kas var palīdzēt neparedzētu izdevumu gadījumā. Kas jāņem vērā, lai varētu veikt uzkrājumus? Ir 3 pamatprincipi, kas var palīdzēt jebkuram veidot uzkrājumus praktiski:
*pareiza izpratne par mēneša tēriņiem un uzkrājumu veidošana mēneša sākumā;
*savu izdevumu analīze;
*gudra iepirkšanās.

Apskatīsim katru principu sīkāk.

Atlikt naudu mēneša sākumā
Viena no kļūdām, ko cilvēki pieļauj attiecībā uz uzkrājumu veikšanu, ir tas, ka tie plāno uzkrājumiem atlikt to naudu, kas paliks pāri mēneša beigās. Tā nav pareizā metode, jo cilvēkiem ir tendence tērēt naudu, kura tiem ir pieejama konkrētajā brīdī. Lai sekmīgi varētu veikt uzkrājumus un nebūtu jāņem ātrais kredīts, mēneša sākumā, saņemot algu, ieteicams nomaksāt visus tekošos rēķinus un pēc tam atlikt to naudu, kuru var novirzīt uzkrājumiem. Viss pārējais, kas paliek, ir paredzēts ikmēneša tēriņiem, kuru vidū, visticamāk, vairs nebūs dārgu un neplānotu lietu pirkšana.

Izanalizēt izdevumus
Vēl viens iemesls, kāpēc cilvēkiem ir grūtības uzkrāt naudu un ir jāmeklē papildu finanšu resursi, kā, piemēram, ātrais kredīts, ir tas, ka naudas līdzekļi tiek tērēti nevajadzīgu lietu vai pakalpojumu pirkšanai. Izanalizējot ikmēneša izdevumus, bieži var atrast veidus, kā ietaupīt naudu – iespējams var pameklēt lētākus mobilo sakaru vai interneta pakalpojumus, iespējams, var atteikties no televīzijas pieslēguma, kurš tiek izmantots tikai vienu reizi mēnesī.

Izvēlēties izdevīgāko piedāvājumu
Viens no labākajiem veidiem, kā ietaupīt naudu, ir samazināt savus izdevumus. Ja ir jānopērk konkrēta lieta, būtu ieteicams apskatīt visas alternatīvas un izvēlēties cenai atbilstošāko, nevis dārgāko preci. Tāpat var noskatīt vēlamo preci un sagaidīt atlaižu laiku, kad to varēs nopirkt ievērojami lētāk. Jebkurā gadījumā, iepērkoties gudri un atrodot labākos piedāvājumus, var ietaupīt naudu, ko var novirzīt uzkrājumu veikšanai un nodrošināties pret to, ka neparedzētu izdevumu gadījumā būs jāņem ātrais kredīts.

Protams, dzīvē var rasties situācijas, kad ar uzkrājumiem var nepietikt, un tādos gadījumos ātrais kredīts var būt ļoti noderīgs risinājums, bet to vajadzētu atstāt tikai ārkārtas situācijām un neizmantot to, kā ilgtermiņa finanšu risinājumu. Aizņemieties atbildīgi!

LA.lv