Praktiski
Dārzs

Kā piešķirt dārzam jaunu valdzinājumu. 15 lieliskas idejas0

Foto: Fotolia

Vai tavā dārzā ir zonas, kas zaudējušas bijušo pievilcību vai vienkārši nokalpojušas savu laiku? Iedvesmojies no mūsu idejām, lai ar jauniem spēkiem ķertos pie sava dārza izdaiļošanas!

1. “Ceļu” augiem podiņos!
Nepievilcīgu dārza stūrīti, kurā plānots pārstādīt augus, var nomaskēt ar glītiem podiņiem.

Foto: Fotolia

2. Pļava ar lauku puķēm
Pastaigāties pa pļavu starp smaržīgiem augiem var, pat neizejot pa sava dārza vārtiņiem. Lai to paveiktu, iestādi dzelteno ilzīti, lielās lauvmutītes, suņuburkšķus un kumelītes.

Foto: lifehack

3. Oriģināls dekors
No gliemežvākiem uzmeistaro nelielus rotājumus savam puķu dārziņam. Kā atbalsts kalpos vienkārši koka vai bambusa kociņi.

Foto: lifehack

4. Klusā aleja
Viena vieta atpūtai – labi, bet vairākas – vēl labāk. Īpaši, ja ceļš uz klusu stūrīti vedīs pa aleju, kas apstādīta ar glicīnijām un hortenzijām “Anabelle”.

Foto: lifehack

5. Malkas grēda jaunā ampluā
No rūpīgi saliktām malkas pagalēm var izveidot aizsegu – aiz tā var novietot atkritumu tvertni vai ierīkot vietu komposta sagatavošanai. Lai konstrukcija būtu stabila, nepieciešams atbalsts un stingra aizmugurējā siena.

6. Negaidīts akcents
Laukakmens, kas novietots uz grants, sadala raibo puķu dārzu zonās, padarot tā izskatu vēl dinamiskāku. To ieskauj auzenes, salvija “Purpurascens” un sarkanā bārbele. Aizmugurējā plānā zied šaurlapu sizirinhija.

Foto: lifehack

7. Fantastisks dekors retro stilā
Ja dārzā nepavisam nav vietas dīķim, uzmeistaro šādu “retro ūdens pumpi”, kā redzams fotogrāfijā augšā (pa labi). Tas pagatavots no cinka spaiņiem, kuros iestādīti ūdensaugi, un krāniem antīkā stilā. Lai ūdensaugi spaiņos pārāk neizplestos, kompozīciju labāk novietot ēnā.

8. Paradīzes stūrītis
Nelielā zemes stūrītī, kas noklāts ar granti, ierīkota dārza strūklaka. Ieskauta starp rudbekijām, rozā ziediem, ehinācijām, lapsastu spalvzāli un monardām, šajā vietiņā tā vien gribas apsēsties un baudīt brīnišķīgo skatu.

Foto: lifehack

9. Dobes apmale
Zemu ķieģeļu sienas ieskautā dārzeņu dobe izskatās akurāta un kārtīga. Turklāt ķieģeļi uzkrāj siltumu, kas labvēlīgi ietekmē augu attīstību. Margrietiņas podiņos neuzbāzīgi uzsver šā zemes stūrīša šarmu.

Foto: lifehack

10. Vēlies spilgtu kontrastu?
Ar prieku piedāvājam! Rudzupuķes zilie un kliņģerītes oranžie ziedi pastiprina viena otras spilgtumu. Abi augi ir viengadīgi. Kliņģerītes ieteicams sēt no aprīļa līdz jūnijam, bet rudzupuķes – aprīlī, bet var to darīt arī līdz jūnijam. Kāpēc gan neizveidot tik spilgtu ansambli?

Foto: lifehack

11. Lai top gaisma!
Kokos pakārtas mitrumizturīgas krāsainas laterniņas burvīgi izgaismos ballīti zem klajas debess un nodrošinās labu omu. Arī dienas laikā tās nepaliks nepamanītas. Svarīga nianse: laternām nevajag elektrību, tās darbina parastas baterijas.

12. Veidojam puķudobi
Kad pār dārzu nolaižas vakara vēsmas, elegants balts puķu dārzs mirgo ar izteiksmīgu, teju mistisku gaismu. Šādu efektu dod tikai augi ar baltiem ziediem.

Foto: lifehack

13. Interesanta pieeja
Kurš teicis, ka strautiņam jātek tikai starp krāšņiem zaļumiem un ka daudzgadīgi augi nevar aug terasē starp flīzēm? Fotoattēls demonstrē jaunu celiņa noformēšanas ideju un mini puķu dārziņu vasaras terasē. Jāpiekrīt, visnotaļ oriģināls risinājums.

14. Jo augstāk, jo labāk
Izveidot interesantu akcentu puķu dobē var ar oriģināla dārza obeliska palīdzību. Un – jo izsmalcinātāks, skaistāks un augstāks tas ir, jo labāk. Izmanto spilgtas detaļas – tas ir vienkāršs un ātrs veids, kā padarīt savu dārzu vēl krāšņāku!

Foto: lifehack

15. Gaismas mūzika
Pēc grūtas darba dienas nekas nesniedz tādu relaksāciju kā pasēdēšana ar tuviem cilvēkiem uz omulīga dārza sola. Lai radītu patīkamu un atslābinošu atmosfēru, blakus atpūtas vietai novieto svečturus ar iedegtām svecēm.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Pensijā – tikai 70 gadu vecumā? Klīst tādas runas…
17 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Biešu salāti ar grauzdētām ķirbja sēklām
18 stundas
AG
Aija Geida
Praktiski
Dārzeņus ēdam par maz. Vairākas receptes ēdienkartes dažādošanai
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ML
Māra Libeka
Veselam
Uz aptieku ne tikai pēc zālēm: aptiekās paplašinās pakalpojumu klāstu
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Baldonē atrod mucas ar aizdomīgu vielu. Teritorija norobežota
57 minūtes
Uldis Šmits
Pasaulē
Ievēlēta, bet…
8 stundas
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: Priekšnieks aizmirsis solījumu? Versijas par JKP reakciju
2 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Septiņas dienas valdīs vasarīgi silti laika apstākļi: jaunākā prognoze
16 stundas