Dārzs, Telpaugi

Kā pavairot kolumneju? Atbildam lasītājai

Foto - Shutterstock

Kā pavairot kolumneju? GUNTA PRIEKUĻU NOVADĀ

Mūžzaļās kolumnejas ir lakstaugi ar ložņājošiem, nokareniem, 40–60 cm gariem dzinumiem. Lapu žāklēs tām veidojas dzelteni, oranži vai sarkani garstobraini ziedi. Populārākās ir īsmatainā (Columnea hirta) un krāšņā kolumneja (Columnea gloriosus), kā arī šķirnes ‘Stavanger’, ‘Hostag’, ‘Krakatau’.

Augi labi apsakņojas ar lapainiem galotnes spraudeņiem. Tos griež pēc noziedēšanas. Vienā podā liek vairākus spraudeņus, lai ātrāk veidotos kupls augs. Vislabāk dzinumus apsakņot traukā, kurā tie augs arī turpmāk, jo kolumnejām nepatīk pārstādīšana. Apsakņo kūdras substrātā, gaismā, aptuveni +24 °C temperatūrā, zem seguma, jo nepieciešams paaugstināts gaisa mitrums.

Kolumnejas labi aug viegli noēnotā vietā siltā telpā. Tās nedrīkst nedz iekaltēt, nedz pārlaistīt, citādi lapas nobirs dažu dienu laikā. Augi necieš krasas temperatūras svārstības, kā arī karstu, sausu gaisu. Pēc noziedēšanas vienmēr apgriež vecos dzinumus, jo ziedi veidojas jaunajiem dzinumiem, kā arī augus 1–2 mēnešus novieto +12…+14 °C temperatūrā, nodrošinot miera periodu.

Pievienot komentāru