Daiļdārzs, Dārzs

Kā pārvietot skudru pūzni no dārza uz mežu

Foto - LETA

“Kā pārvietot skudru pūzni? Tas dārzā aug arvien lielāks.
” Linda R. RĪGĀ

– Ja skudras veido ligzdu, ko tautā sauc par pūzni, tad tā ir kāda no meža skudru sugām. Pārvietot tās vajag uz līdzīgu vietu, kādā tās atrodas pašreiz. “Latvijas valsts mežiem” ir izstrādātas pat kvalitātes prasības skudru ligzdu pārvietošanai. Tās sagatavotas kopā ar biologiem, kas zina un izprot kukaiņu dzīvi, – skaidro uzņēmumā.

Skudru saimes pārvietošanu ieteicams veikt pavasarī (aprīļa beigās–maija sākumā), sausā, saulainā laikā. Šajā laikā mītnes virsējā daļā atrodas arī ligzdas māte, kas, līdzīgi bitēm, nodrošina saimes pastāvēšanu.

Pūžņa virszemes daļu saudzīgi iegrābj auduma maisā. Šim nolūkam var izmantot aptuveni 30 litru ietilpības kartupeļu maisu. To ar pārvietojamo skudru ligzdu izber vietā, kas līdzvērtīga iepriekšējai gan apgaismojuma, gan mitruma režīma ziņā. Labāk, ja tuvumā ir lapu koki vai krūmi. Pēc nogādāšanas jaunajā vietā vēlams nozāģēt kādu bērzu, lai skudrām ir, kur dzert cukurūdeni.

Ja skudru mītni pārvietos tagad, pastāv risks, ka māte atradīsies ligzdas pazemes daļā un pēc pūžņa aizvešanas tā atkal atjaunos saimi un ligzdu esošajā vietā.

3 Komentāri

Pievienot komentāru