Praktiski
Mājas

Kā pareizi lauku mājā nomainīt vecas sijas0

Foto – Shutterstock

Kā pareizi lauku mājā jāmaina sijas? LĪGA BIRZGA

– Māja laukos visbiežāk ir būvēta no koka. Tā, iespējams, ir apmūrēta vai arī pilnībā uzbūvēta no ķieģeļiem. Visos gadījumos siju nomaiņai nepieciešamas iemaņas būvniecībā, – skaidro būvfirmas “RRKP būve” valdes loceklis Aigars Kalniņš. – Teorijā viss ir samērā vienkārši – izjauc griestu konstrukcijas un sijas maina pa vienai, nepieciešamības gadījumā blakusesošās sijas nostiprinot ar atbalstiem.

Sija visbiežāk jāmaina tāpēc, ka mitruma ietekmē tā ir sapuvusi. Parasti tas notiek savienojuma vietā pie sienas. Šādā gadījumā veco siju pārzāģē un uzmanīgi nolaiž uz grīdas. Vietu, kur sija bija iestiprināta, mehāniski iztīra un apstrādā ar antiseptiskiem koksnes aizsardzības līdzekļiem. Jānovērtē koksne stiprinājuma vietā. Ja tā bojāta, jāmaina arī attiecīgie sienas elementi. Savukārt, lai ievietotu jauno siju, sienā nepieciešams izkalt paplašinājumus, ko vēlāk aizpilda ar koku vai iemūrē ķieģeļus. Siju ievieto slīpi un tad pagriež perpendikulāri sienas plaknei. Būtiski ir novērst mitruma rašanās iemeslu. Varbūt nepieciešams arī jumta konstrukcijas remonts.

Ja nav iespējams iegādāties tik garu siju, kā bija iepriekšējā, ar piemērota izmēra skrūvēm var savienot divas īsākas sijas.

Pirms darba nepieciešams konsultēties ar pieredzējušu būvinženieri, kurš izvērtēs konkrēto gadījumu un ieteiks labāko risinājumu. Tāpat viņš aprēķinās jaunās sijas izmēru un stiprinājuma veidus, lai ēka nezaudētu konstrukcijas stabilitāti.

LA.lv
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Kanapē ar liellopa fileju un apelsīnu krēmu
16 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Ļoti lēts līdzeklis pelējuma likvidēšanai vannas istabā. Fantastiski!
1 diena
IB
Indulis Burka
Praktiski
Pašgatavots šablons, lai zāģējums būtu taisns
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

SL
Sintija Lukša
Ekonomika
“Ir jānotur esošais darbaspēks Latvijā.” Vai algu celšana un stundu uzskaite līdzēs? 2
6 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Slavenākā Rīgas grausta īpašniekiem sods sasniedzis jau 43 000 eiro
4 stundas
LA
LA.LV
Sports
FOTO: Drāma pendelēs – “Riga” izstājas no UEFA Čempionu līgas
5 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 2
13 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
14 stundas