Praktiski
Dārzs

Kā pareizi kopt kaktusus un kā izaudzēt kaktusu no sēklām pašam? Uzzini meistarklasē LU Botāniskajā dārzā0

Foto-maewshooter/Fotolia

Sestdien, 9. jūnijā, plkst. 12 LU Botāniskajā dārzā notiks meistarklase par kaktusu kopšanu un audzēšanu. Meistarklasē Kaktusu un citu sukulentu biedrības speciālisti dalīsies zināšanās par pareizu kaktusu kopšanu, biežākajām kļūdām kaktusu audzēšanā un to, kā izaudzēt kaktusu no sēklas paša spēkiem.
Kaktusi sava neparastā izskata un kopšanas īpatnību dēļ ir ļoti iecienīti telpaugi. Tie ir pielāgojušies augšanai sausos apstākļos ar krasām temperatūras maiņām, piemēram, tuksnešos un stepēs, kur citi augi nespētu izdzīvot. Lai gan sausumizturības dēļ kaktusi ir relatīvi viegli kopjami telpaugi, ja vēlamies, lai augi augtu skaisti un veselīgi un priecētu īpašniekus ar košu ziedēšanu, to pareiza kopšana prasa specifiskas zināšanas.
Meistarklasē “No sēklas līdz augam: kaktusu kopšana un audzēšana” Latvijas Kaktusu un citu sukulentu biedrības pieredzes bagātie speciālisti dalīsies zināšanās par pareizu kaktusu kopšanu, augsnes substrāta izvēli, nepieciešamajiem gaismas apstākļiem un citiem nozīmīgiem augu kopšanas aspektiem, kā arī dos iespēju apgūt pavisam īpašas prasmes – izaudzēt kaktusu no sēklas mājas apstākļos. Meistarklases laikā būs arī iespēja uzdot sev interesējošos jautājumus par kaktusu un citu sukulentu kopšanu.
Dalība meistarklasē, iegādājoties ieejas biļeti LU Botāniskajā dārzā, bez papildu samaksas. Meistarklase notiks Palmu mājā. Plānotais meistarklases ilgums – 1-1,5 h.

LA.lv