Praktiski
Mājas

Seši svarīgi likumi džinsu mazgāšanai. #3 noteikti nezināji!0

Foto – Fotolia

1. Vienmēr izvērs džinsus uz otru pusi
Pirmkārt, vienmēr izvērs džinsus uz otru pusi. Tā jādara tāpēc, lai uz zilā auduma neparādītos no mazgāšanas palikušas baltas strīpas un izbalējuši ieburzījumi. Nē, tās, protams, agri vai vēlu tāpat parādīsies, ja tu bikses valkā, nevis glabā skapī. Tomēr tas notiks ievērojami vēlāk.

2. Vienmēr mazgā bez kondicionētāja pievienošanas
Pārsteigums? Bet izskaidrojums ir ļoti vienkāršs: jo vairāk mīkstināsi džinsu audumu, jo ātrāk tie novalkāsies.

3. Vienmēr mazgā vissaudzīgākajā režīmā
Minimālā temperatūrā un režīmā delikātiem audumiem. Bet džinsi taču nav smalks audums, tu vaicāsi. Ja džinsi ir tavs darba apģērbs asfalta likšanai, tad jā. Bet pārsvarā cilvēki džinsos neiet rakt zeltu, bet valkā kā modernu ikdienas apģērbu. Tāpēc – delikātais režīms.

Starp citu, paši pirmie džinsi, kurus pašuva Levi Strauss tiem pašiem zelta meklētājiem, bija no tik raupja brezenta, ka tu tos nekad nesauktu tieši par džinsiem (un nevilktu mugurā).

4.Neliec pārāk daudz lietu veļas mašīnā
Jo piebāztāka veļas mašīna, jo vairāk burzījumu džinsos radīsies.

5. Neizmanto automātiskās mazgāšanas režīmu
Džinsus žāvē tikai dabīgā veidā pēc mazgāšanas saudzējošā režīmā. Tas saglabās auduma izturīgumu, un tie nenoberzīsies tajās vietās, kur tam nevajadzētu notikt.

6. Nekrīti panikā
Zaudēt krāsu džinsiem ir normāla lieta. Indigo krāsviela nokrāsos mazgājamo ūdeni, kamēr vien šos džinsus valkāsi. Tas ir normāli, pareizi, labi un lieliski. Bet šī paša iemesla dēļ veļu nu gan kopā ar džinsiem mazgāt nevajadzētu.
Zils krūšturis džinsu tonī nav sapņu komplektiņš!

LA.lv