Praktiski
Mājas

Kā notīrīt pannu un katlu vākus no taukiem, lai tie mirdzētu. Rezultāts tevi pārsteigs!0

Foto-Shutterstock

Kā notīrīt vākus no taukiem, lai tie mirdzētu. Rezultāts tevi pārsteigs!

Neatkarīgi no tā, cik tīrīga ir saimniece un cik jauns viņas virtuves inventārs, nekas viņu neglābs no taukiem un cita veida netīrumiem virtuvē. Diemžēl mēs to nevaram novērst, taču notīrīt virtuves piederumus palīdzēs veikt pašas vienkāršākās metodes.

Visvairāk no taukiem un aplikuma cieš pannu un katlu vāki. Ja tev nav trauku mazgājamās mašīnas, kurai arī ir grūti tikt galā ar šo uzdevumu, tad ir gandrīz neiespējami nomazgāt taukus vāka malas iekšpusē. Par laimi, šo problēmu var atrisināt tikai ar vienu risinājumu, raksta dzīvesstila vietne sovkusom.ru.

Mēs tev parādīsim, kā tikt galā ar netīrumiem, izmantojot parastu stikla vāku ar diametru 28 centimetri. Tā stikls ir ierāmēts dzelzs apmalē, kas fiksē vāku uz tam piemērota kastroļa.

Tāpat kā daudziem līdzīgiem vākiem mūsu gadījumā starp vāka stikla un metāla detaļām ir sprauga. Izmantojot parastu sūkli, netīrumu mazgāšanai iekšpusē ir diezgan problemātiska. Tādēļ mēs piedāvājam iedarbīgu risinājumu šai problēmai.

Apgriez vāku otrādi. Uzlej tējkaroti ūdeņraža peroksīda. Pagrozi vāku tā, lai šķidrums vienmērīgi sadalītos pa visu spraugu. Atstāj 10–15 minūtes.

Tad atkal pagrozi vāku ar peroksīdu, ielej ēdamkaroti sodas. Tagad paņem vecu zobu suku un vienmērīgi izlīdzini sodu visās grūti sasniedzamās vietās. Mazliet notīri.

Un tagad pats interesantākais: paņem nelielu auduma gabaliņu un uzspraud to uz naža gala, kas ievietojas spraugā starp detaļām. Virzi nazi pa vāka iekšpusi. Ja nepieciešams, nomaini auduma gabaliņu pret jaunu, lai neizsmērētu netīrumus.

Saistītie raksti

Pēc netīrumu noslaucīšanas nomazgā vāku ar sūkli un nelielu daudzumu trauku mazgājamā līdzekļa. Noskalo vāku zem tekoša ūdens un nosusini. Vāks ir tīrs – gatavs lietošanai!

Šo metodi ir iecienījušas daudzas mājsaimnieces, jo tā prasa minimālas izmaksas. Un, ja tu iemanīsies pati izjaukt vāku, tad varēsi šo darbiņu paveikt saviem spēkiem, bez vīra palīdzības. Tas nav tik grūti, kā šķiet. Bet tev jāpiekrīt, ka turēt virtuves inventāru tīrus noteikti vajag!

Avots: sovkusom.ru

LA.lv
ML
Māra Lapsa
Praktiski
Pēc svētkiem garšos lapu salāti ar ceptu kamambēru un aveņu mērci
19 stundas
IB
Indulis Burka
Praktiski
Laika relejs – automātiski ieslēdz un atslēdz elektroierīces. Kā tas darbojas un kur noderēs?
20 stundas
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Vai var piedzīt alimentus, ja laulība oficiāli nav šķirta?
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

ZD
Zigfrīds Dzedulis
Ekonomika
Ar IIN neapliekamais nākamgad lielāks. Skaidrojam, kuri būs lielākie ieguvēji
2 stundas
LE
LETA
Dabā
No piektdienas kļūs krietni aukstāks
1 stunda
MA
Māris Antonevičs
Latvijā
Māris Antonevičs: “Atlaist Saeimu!” atkal modē
1 stunda
LE
LETA
Ekonomika
Tirgus sastingst gaidās. Četrus mēnešus vērtēs “Bites”un “Baltcom”apvienošanu.
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Burovs skaidro, kādā gadījumā atkāpsies no amata
32 minūtes