Praktiski
Mājas mīluļi

Kā nomazgāt kaķi un palikt dzīvam0

Foto: Fotolia

Neviens kaķu dzimtas pārstāvis nebūs sajūsmā par iespēju doties vannā, tomēr ir gadījumi, kad kaķa mazgāšana ir nepieciešama – to var būt ieteicis darīt veterinārārsts, piemēram, gadījumos, kad kaķis ir aptaukojies, līdz ar to tas vienkārši vairs nespēj ar mēli aizsniegt visas vietas, kā arī kaķis var būt sasmērējies, piemēram, saskāries ar kādām ķīmiskām vielām. Ir šķirnes bez apmatojuma, piemēram, sfinksi, kurus ieteicams regulāri mazgāt.

Diez vai kaķa vannošanu jums jebkad izdosies padarīt par dzīvniekam relaksējošu procedūru, taču, ievērojot zināmus noteikumus, to var paveikt samērā mierīgi.

Speciālisti apgalvo, ka ar kaķa nepatiku pret ūdens procedūrām ir iespējams tikt galā, izvairoties no saskrāpētām rokām un citām nepatīkamām sekām, iepriekš rūpīgi sagatavojoties procedūras veikšanai.

Vispirms zooveikalā nepieciešams iegādāties piemērotu šampūnu (cilvēkiem domātais šampūns noteikti nederēs), kondicionieri, mīkstu suku ķemmēšanai. Jums noderēs arī liels dvielis vai palags, kurā var ietīt mīluli pēc vannas.

Griežam nagus un ķemmējam

Atcerieties, ka jebkura ūdens procedūra kaķim rada stresu, tāpēc, lai aizstāvētos, viņš noteikti liks lietā nagus. Tie pirms vannošanas ir jānogriež. Tāpat saimniekam būtu vēlams uzvilkt biezus gumijas cimdus, kas nodrošinās rokām aizsardzību.

Noteikti izķemmējiet kaķa spalvu, atbrīvojoties no sakaltušiem un salipušiem spalvas kunkuļiem, ja tādi ir. Ja nav iespējams salipušo spalvu izķemmēt, kumšķi uzmanīgi jānogriež.

Lai izvairītos no ūdens iekļūšanas ausīs, tajās var ievietot speciālus vates gabaliņus, ko iespējams iegādāties zooveikalos.

Gatavojam vannas istabu

Nākamais solis ir padomāt, kur kaķis tiks vannots, un sagatavot vannas istabu, atbrīvojot to no priekšmetiem, kas kaķi varētu nobiedēt. Iespējams, labāk izmantot bļodu, kuru var ievietot vannā. Lai nodrošinātos pret slīdēšanu, bļodas vai vannas apakšā ieklājiet gumijas paklājiņu vai frotē dvieli. Ūdens līmenim jābūt minimālam – tam nepieciešams nosegt kaķa ķepas, bet ne vēderu. Temperatūrai jābūt 38-40 grādu robežās. Tad vannā ielejam nedaudz šampūna.

Liekam kaķi vannā

Līdz vannai mīluli ieteicams atnest rokās. Vēlams arī palūgt kādu ģimenes locekli palīgā, viens var kaķi turēt, bet otrs – mazgāt. Pilnīgi iespējams, ka kaķis ļoti skaļi izpaudīs savu nepatiku un visiem spēkiem mēģinās izrauties no rokām. Pret šādu uzvedību vislabākās zāles būs maigums un mierīga balss. Noteikti izvairieties no asām un straujām kustībām. Tiklīdz kaķa spalva ir zem ūdens, ar maigām, masējošām kustībām uzpiliniet uz spalvas šampūnu, izvairoties no tā nokļūšanas acīs un ausīs. Pēc tam ar siltu ūdeni šampūnu izskalojiet. Pēc tam tieši tāpat iemasējiet kondicionieri un tikpat rūpīgi to izmagājiet.

Laiks žāvēties

Pēc vannošanās uzmanīgi izņemiet kaķi no vannas un ietiniet dvielī. Lai neradītu lieku stresu, labāk ļaut kaķa spalvai izžūt pašai, fēnu lietojiet tikai galējas nepieciešamības gadījumā.

LA.lv
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Iegriez dienu ar burvīgiem biezpiena kēksiņiem!
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Vai tradicionālos kalendārus aizstās viedierīču plānotāji? Cik daudzi Latvijā vēl lieto sienas vai galda kalendārus?
7 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Steidzīgajiem darbdienu vakariem: 5 padomi ātrākai un daudzveidīgākai ģimenes maltīšu pagatavošanai
23 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
VARAM rosinās Rīgas domes atlaišanu 1
2 stundas
LE
LETA
Dabā
Nokrišņi gan naktī, gan dienā: prognoze sestdienai
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Sociologs izsakās, kam būs liela nozīme ārkārtas vēlēšanās Rīgā
27 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Apstiprinājusies versija, ka sieviete ar trakumsērgu nav inficējusies Latvijā
1 stunda
LE
LETA
Latvijā
Pirmie komentāri pēc Pūces rīkojuma rosināt Rīgas domes atlaišanu 1
1 stunda