Mājas, Remonts un būvniecība

Kā nomainīt ieplīsušu stikla paketi? 5 svarīgi jautājumi, kuri jāzina katram

Foto-Shutterstock

Kāpēc mēdz ieplīst?
Pirmkārt, tāds pats iemesls kā parastiem stikliem – spēcīgs mehānisks trieciens, piemēram, sitiens ar futbola bumbu. Otrkārt, iekšējs spiediens, kas var būt radies kādā no stikla paketes konstrukcijas slāņiem. Tas var notikt, piemēram, no pēkšņām un spēcīgām temperatūras maiņām, no nevienmērīgas uzsilšanas, kā arī no nekvalitatīvas logu montāžas utt.
Nomaiņu nevajadzētu atlikt, jo pat tikai nedaudz ieplīsusi stikla pakete zaudē hermētiskumu.
Arī tad, ja ieplīsis tikai viens no paketes stikliem, labāk nomainīt visu paketi, lai nezaudētu hermētiskumu.

Kas var nomainīt stikla paketi?
Vislabāk vērsties tajā kompānijā, kas logus montējusi. Ja stikls ieplīsis neilgi pēc montāžas, iespējams, pie vainas ir montāžas kļūda, un to varēs vēl novērst par garantiju. Ja tādas iespējas nav, jāmeklē firma, kas nodarbojas ar stikla pakešu logu ielikšanu un remontu. Visbiežāk vispirms uz mājām jāizsauc meistars, kas stikla paketi nomērīs. Bet daudzi ražotāji uz metāla līstes starp stikliem norāda stikla paketes izmērus un raksturojumu – tad mērīt neko nevajag, vienkārši jānoraksta dati un jāpasūta tieši tāda pakete.

Kas jāzina, kad piesaka meistara apmeklējumu?
Kādā konstrukcijā stikla pakete jānomaina – logā, durvīs, fasādes stiklojumā utt.
Konstrukcijas materiāls, kurā jānomaina pakete – koks, pvc, alumīnijs.
Vai stiklam ir tonējošas vai aizsargplēves, vai speciāli stikli utt.
Stiklu daudzums paketē.

Cik daudz laika tas aizņems?
No pāris dienām līdz pat vairākām nedēļām. Ja logs ir standarta izmēra, meistara izsaukšana, loga nomērīšana, stikla paketes izgatavošana neaizņems ilgu laiku. Dažas kompānijas remontu veic pāris dienu laikā. Bet, ja logs pasūtīts pēc nestandarta izmēriem, ar īpašām uzlikām u. tml., tad process ievilksies. Ilgāk notiek arī enerģiju taupošo logu (gaismu atstarojošie, siltumu izolējošie utt.) stikla pakešu nomaiņa, jo šajos stiklojumos tiek izmantots stikls ar īpašu pārklājumu.

Cik tas maksās?
Tas atkarīgs no stikla paketes kameru skaita un loga izmēra. Izmaksas vēl ietekmē arī stikla veids un darbu sarežģītība. Standarta vienkameras stikla paketes (1m2) nomaiņa izmaksās aptuveni no 30 eiro, meistara izsaukums 5–7 eiro. Nestandarta stikla paketes komplektācija ar dekoratīvajām uzlikām izmaksas sadārdzinās vēl par 30 eiro, bet lielāka izmēra stikla paketes ar īpašu pārklājumu nomaiņa maksās vēl dārgāk.

3 Komentāri

  1. jocīgi… Nomainīt saplīsušu stiklu pret jaunu – nu vienas stundas darbs. Ne vairāk.
    Un kāpēc tik šausmīgi dārgi – sākot no 30 eur? Ne jau visu logu ar rāmi, bet tikai stiklu nomaina un tam nevajadzētu maksāt tik dārgi. Un kāpēc vēl atsevišķa maksa par stiklinieka izsaukšanu? Manuprāt, jāmaksā tikai: darbs + materils, un par saprātīgu cenu.

Pievienot komentāru