Gadskārtu svētki, Svētki

Kā nepazaudēt dāvināšanas prieku? Pārdomas un padomi, dodoties iepirkšanās tūrē

Foto-LETA

Mēdz teikt, ka svētīgāk ir dot, nevis ņemt. Un tā ir taisnība, jo, sniedzot prieku, mēs saņemam to pretim. Tomēr steidzīgais pirmssvētku laiks, pārpildītie veikali un rūpes par to, kā atrast labu un sirsnīgu dāvaniņu visiem mīļajiem, sevišķi priecīgu atmosfēru nerada, drīzāk gan otrādi.
Lūk, dažas pārdomas un padomi dāvināšanas sakarā, kas radās, dodoties nelielā iepirkšanās tūrē. Varbūt tie palīdzēs tiem, kas vēl dāvanas meklē…

Tradicionālas un jau apnikušas
Katru gadu daudzi saloni, interneta veikali un lielveikali piedāvā savu dāvanu topu sievietēm un vīriešiem (ir vēl arī piedāvājumi bērniem, vecvecākiem u.c., bet šoreiz koncentrēsimies uz sievietēm un vīriešiem). Papētot piedāvājumu vairāku gadu garumā, var secināt, ka nu jau pāris gadus pirktākās dāvanas nemainās. Tā tas ir arī šogad – glīti sasaiņotas spīdīgos papīros un dāvanu kastītēs gandrīz vai visos veikalos dāvanas sievietēm ir
vannas sāls bumbas, aromatizētas sveces, nedārga vai vidēji dārga kosmētika, ekskluzīvu konfekšu izlase, tēju komplekti un tējas vai kafijas krūze ar asprātīgu (arī šeit izdoma iet mazumā) uzrakstu, augļu vai servēšanas trauks utt.
Savukārt, vīrietim domāti
dezodoranta un krēma pēc skūšanās komplekti, tualetes ūdeņi, alkoholisko dzērienu pudeles īpašos iepakojumos, vīna vai citu dzērienu glāžu komplekti, raibumraibas kaklasaites (lielākoties tādas, ko uzliks labi ja vienu reizi), tējas vai kafijas krūze ar asprātīgu uzrakstu.

Izlasot šo sarakstu, ir vērts sev pajautāt, vai no tā es pats kaut ko vēlētos saņemt kā dāvanu? Jā, es jau dzirdu domīgu murmināšanu un atzīšanos, ka laikam tomēr nē – gribētos saņemt kaut ko oriģinālāku, sirsnīgāku, tādu dāvanu, kas domāta tieši man. Nu, ja tā, tad droši vien arī radinieki un draugi vēlētos to pašu.

Bet ko tad dāvināt?
Klīstot pa lielveikalu un meklējot dāvanu idejas sievietei, aizdomājos par to, ka eksistē viedoklis – dāvanu sievietei atrast vieglāk. Diez kāpēc tā? Varbūt tas saistīts ar to, ka sievietes spējot vienlaikus darīt vairākus darbus un domāt par dažādām lietām, līdz ar to mēs varbūt apgūstam vairāk jomu nekā vīrieši, un tāpēc mums derēs dažādākas dāvanas? Nezinu… Tomēr nedomāju, ka vīriešu interešu loks būtu šaurāks nekā sievietēm. Tad kur ir problēma? Nolemju vispirms meklēt dāvanas, kas derētu gan sievietēm, gan vīriešiem, bet pēc tam katram atsevišķi, protams, ņemot vērā konkrētā cilvēka personību, intereses un dzīvesveidu.

Derēs gan sievietei, gan vīrietim
Tiem, kuri regulāri apmeklē pirti – saunas piederumu komplekts vai atsevišķs aksesuārs, piemēram, filca cepure.
Tiem, kuri aizraujas ar kulinārijas lietām – pavārgrāmata, dāvanu karte restorāna vai pavāru meistarklašu apmeklējumam.
Tiem, kuri interesējas par kultūru, zinātni – biļete uz kultūras pasākumu (parasti 2 gab.),  grāmata par kultūras vai zinātnes tematiku, prāta asināšanas mīklas, sieviešu, vīriešu vai konkrētas tematikas žurnāla abonements.
Tiem, kam patīk mūzika – paša izveidota mūzikas izlase konkrētam cilvēkam.
Veselīga dzīvesveida cienītājiem – veselīgu produktu komplekts (medus, ārstnieciskas tējas, eļļas, sīrupi, sukādes u.tml. lietas).

Sievietei
Porcelāna tasīte ar apakštasīti – nesteidzīgai tējas vai kafijas baudīšanai; tāda, ko saņēmēja pati sev nedāvinātu (liekas greznības dēļ), bet kas atbilstu viņas gaumei.
Pleds, šalle, lakats – silts, mīksts, no laba materiāla ar kvalitatīvu apdari. Ne tāds, ko var iegādāt katrā lielveikalā.
Dizaina kancelejas piederumi – tām, kuru darbs saistīts ar darbu birojā; no īpaša materiāla, neierastās krāsās vai ar humora piesitienu.
Spa procedūra vai masāža – it kā jau ierasta dāvana, bet iepriecinās katru sievieti (ja vien nebūs no bezpersoniskā dāvanu komplekta, bet noformēta konkrētā salonā).
Sīrupi, eļļas – derēs, ja zinām, ka saņēmēja aizraujas ar kulināriju.
Pie automašīnas aizdedzes pieslēdzams riepas pumpis, kas noderēs, ja riepa nolaidusi gaisu, un jātiek līdz tuvākai darbnīcai – pilnīgi noteikti derēs jebkurai autobraucējai.
USB atmiņas karte lūpu krāsas formā – neliels, bet jauks nieciņš, ko novērtēs sievišķīgas dāmas ar humora izjūtu.
Interesanti dārzkopības aksesuāri – funkcionāli noderīgas lietas ar īpašu dizainu.
Neierasti, bet ļoti noderīgi rīki saimniekošanai virtuvē – dažādi mizotāji, konkrētu produktu pagatavošanai vai pasniegšanai paredzēti rīki utt.

Vīrietim
Galda spēles – asprātīgs laika kavēklis vai tradicionāla spēle īpašā noformējumā.
Konkrēta hobija aksesuāri (makšķerēšanai, kolekcionēšanai, grilēšanai, ceļošanai u.c.) – lietas, kas konkrēto nodarbi padara funkcionālāku, ērtāku vai rada jaunu interesi.
Auto aksesuārs, gadžets vai paša izveidots komplekts aukstam laikam – līdzeklis pret slēdzeņu aizsalšanu, pret logu aizsvīšanu, skrāpis ar siltu cimdu utt.
Vīna baudīšanas aksesuāri – dažādi pudeļu turētāji, paliktņi, attaisītāji, pilienu uztvērēji utt.
Naudas maks – no kvalitatīvas ādas ar labu dizainu.
Konkrēta sporta veida piederumi, aksesuāri – tikai jābūt pārliecinātam, ka saņēmējs ar šo sporta veidu patiešām ir uz tu.
Darbarīku komplekts vai kaste to glabāšanai – tradicionālie darbarīki, protams, ir katrā mājoklī, bet izvērstāks komplekts ar ērtu izvietojumu priecēs katru praktisku namatēvu.
Plānotājs – noderēs gan studentam, gan biznesa cilvēkam.
Digitālais fotorāmis – kompromiss starp foto albumu, fotogrāfiju uzglabāšanu datorā un ierasto fotorāmi; jau vairākus gadus tas nav jaunums, bet ne katram tāds jau ir.

Kā personalizēt pavisam nelielu dāvaniņu?
* Atslēgu piekariņš, krūzīte, parasts atstarotājs, bloknots, pildspalva, dvielis, lietussargs, zibatmiņa un citas lietas dāvanas saņēmējam var kļūt īpašas, ja izvēlamies tos apdrukāt ar speciālu tekstu vai zīmējumu.
* Jau labu laiku pieejams pakalpojums ir personalizēto kalendāru veidošana – tajā katram mēnesim iespējams sarūpēt bildes ar dāvanas saņēmējam tuvu tematiku, kā arī izvēlēties kalendārā īpaši atzīmēt tieši viņam aktuālās svinamās dienas.
* Puzzle vai kanva ar pašu veidotu foto.

Padomi
Centieties izvēlēties dāvanu, kas būs ja ne funkcionāla, tad vismaz apēdama. Jo nevienam negribas, lai pēc svētkiem kādu plauktu viņa mājoklī aizņem nekur neizmantojami suvenīri, figūriņas u.tml. lietas.
Sagatavojiet arī nelielu krājumu mazu nieciņu – saldumu, svecīšu, rotājumu, lai gadījumā, ja esat kādu aizmirsuši, bet viņš jūs nē, uz sev domāto dāvaniņu nevajadzētu atbildēt tikai ar paldies.
Dāvināšanai arī ir savi likumi un paražas. Ir lietas, ko pieņemts nedāvināt pieklājības vai māņticības dēļ, bet der uzmanīties arī ar pārāk intīmām dāvanām, jo cilvēku attieksme mēdz būt dažāda. Piemēram, jo tuvāks cilvēks, jo tuvāka ķermenim var būt dāvana – apakšveļu dāvināsim tikai pašiem tuvākajiem cilvēkiem. Krekls dēlam derēs, bet kaimiņam ne, naktskrekls māsai – jā, bet priekšniecei – nē.
Ja dāvinām kosmētiku, jābūt pārliecinātiem, ka izvēlētais aromāts vai zīmols patiešām patiks. Ja neesam pārliecināti, labāk izvēlēties dāvanu karti. Līdzīgi ir ar interjera aksesuāriem – ne visiem patīk tas, kas mums pašiem…
Izvēloties dāvanu, mēģiniet par konkrēto cilvēku domāt pašu labāko, kas ar viņu asociējas, un ideja dāvanai atnāks pati….
Pašiem tuvākajiem dāviniet to, ko nevar nopirkt veikalā – nedalītu uzmanību, kopā būšanas prieku, siltumu, smaidus, uzmundrinājumu un iedrošinājumu, labus vārdus, mīļumu..

Pievienot komentāru