Augļu dārzs, Dārzs

Kā kopt kazenes, lai neizsaltu un būtu bagāta raža?

Foto - Shutterstock

Pavasarī nopirku kazenes. Pēc iestādīšanas tās izauga 1,5–2 m garas. Vai dzinumus vajag apgriezt un piesegt? META STĀMERIENĀ

– Ja tā ir šķirne ‘Agavam’ ar stāviem, spēcīgiem, resniem dzinumiem, krūmus segt nevajag. Citām kazeņu šķirnēm ar ļoti gariem dzinumiem, kas pieliecas pie zemes, un arī aveņu–kazeņu hibrīdiem gan ziemā nepieciešama piesegšana, jo tiem ir vāja ziemcietība, – pamāca zemnieku saimniecības “Gulbji” īpašnieks Pēteris Heimanis.

Kazeņu dzinumus pieliec un piesprauž pie zemes oktobra otrajā pusē. Iestājoties salam, piesedz ar egļu zariem vai niedru segu. Lai dzinumi nenolūztu, zem tiem noliek atbalstu.

Izgriezt visus noražojušos dzinumus vajadzēs nākamajā vasarā pēc ražas novākšanas, lai veicinātu jaunu dzinumu augšanu. Pavasarī, kad vairs nedraud spēcīgas salnas, galotnes apgriež līdz pusotra metra augstumam, bet, ja tās apsalušas, saīsina līdz veselai vietai. Ja vasaras vidū jaunajiem dzinumiem veidojas sānzari, tiem ļauj sasniegt 30–40 cm garumu, tad saīsina līdz 4–5 spēcīgiem pumpuriem. Tas veicina dzinumu nobriešanu, arī labāku krūmu izgaismojumu.

Pievienot komentāru