Praktiski
Manas tiesības

Kā jūties savā darba vietā? Pievērs uzmanību psihoemocionālajiem darba vides riska faktoriem0

Foto: Fotolia

Ikdienā mūs ļoti ietekmē psihoemocionālie vai psihosociālie darba vides riska faktori: stress, darba laika deficīts, paaugstināta atbildība, vēlme, bet nespēja ietekmēt dažādas norises darbavietā, strādāšana izolācijā, atklāta vai slēpta kolēģu un priekšniecības vardarbība, slikta savstarpējā komunikācija u.c.

Valsts darba inspekcijas (VDI) Sadarbības un attīstības nodaļas vecākā eksperte ārējo sakaru jautājumos Megija Ekkerte informē, ka inspekcija sākusi kampaņu darba aizsardzībā, lai pievērstu sabiedrības uzmanību šiem psihoemocionālajiem darba vides riska faktoriem. Kampaņas laikā notiks anonīma darbinieku anketēšana tiešsaistē, lai noskaidrotu, kā paši darbinieki vērtē noskaņojumu un veselības riskus savā darba vietā.

Pēc anonīmo anketu analīzes VDI inspektori no 14. oktobra dosies uz aptaujātajiem uzņēmumiem un iestādēm, lai pārrunātu pasākumus, kas darba devējiem būtu jāveic psihoemocionālās darba vides uzlabošanā. Speciālisti izvērtēs arī to, kā tiek sabalansēts darbinieku darba un atpūtas laiks (atvaļinājumi, brīvdienas, virsstundas u.c.).

Saistītie raksti
LA.lv