Praktiski
Mājas

Kā izvēlēties mēbeles vannasistabai?0

Foto-Shutterstock

Galvenais, kam pievērst uzmanību, meklējot mēbeles vannasistabai, ir – mitrumizturīgs materiāls, izmērs, konstrukcija un komplektācija.

Izmērs
Vannas istabas lielākoties ir nelielas telpas, tāpēc mēbelēm pirmkārt jābūt kompaktām. Gan skapīši zem izlietnes, gan skapji–penāļi pieejami no 40 līdz 110 cm platumā, bet visbiežāk tie nepārsniedz 50 cm platumu. Pašu miniatūrāko modeļu platums ir tikai 40 cm, bet dziļums ap 20 cm, un tie ir labs risinājums pavisam mazām vannasistabām vai apvienotajiem sanitārajiem mezgliem. Pēdējiem labi piemēroti arī stūra skapju modeļi, jo ietaupa platību.
Plašākās telpās var izmantot skapjus ar lielāku (35–80 vai pat 110 cm) platumu, kuros ērti izvietot visas higiēnai un uzkopšanai paredzamās lietas. Platākie modeļi sniedz arī papildu ērtības – piemēram, 110 cm plats skapītis zem izlietnes paredz iespēju virs tā līdzās izvietot pat divas izlietnes.

Materiāls
Vannasistabas mēbeles izgatavo no kokskaidu, kartona vai MDF plātnēm. Šiem materiāliem ļoti svarīga malu apdares kvalitāte un pārklājums – ja mitrums iekļūs starp plātnes slāņiem, tā var uzburbt, plaisāt utt. Tāpēc vannasistabai derīgas tikai īpaši mitrām telpām paredzētas mēbeles. Dekoratīvajai apdarei visbiežāk izmanto speciāli apstrādātu nažfinieri, laminātu vai lakas emaljas pārklājumu. Elitārām mēbelēm apdarei mēdz izmantot arī dabīgo koku, bet tas noteikti tiek pārklāts ar poliuretāna laku, lai mitrums koku nesabojātu.

Konstrukcija
Mēbeles var būt novietotas uz cokola, uz kājiņām vai arī stiprinātas pie sienas. Telpu būs vieglāk uzkopt, ja mēbeles būs piekarināmas vai uz metāla kājiņām. Šāda konstrukcija pasargā mēbeli arī no papildu saskares ar mitrumu. Ja izvēlas piekaramu plauktu, pirms tam jāpārbauda sienas konstrukcijas izturība – vai tā spēs izturēt piekārtā skapja svaru (kopā ar tā saturu).
Skapīšu plaukti parasti ir iebūvēti vai stiprināmi tikai noteiktā augstumā – tas tāpēc, ka liekie atvērumi plauktu izvietošanai ir papildu iespēja saskarsmei ar mitrumu. Ja tomēr skapim ir paredzēts variējams plauktu augstums, liekie atvērumi jāizklāj ar mēbeļu furnitūras aizbāžņiem no plastmasas, lai pasargātu plauktus no mitruma.

Komplektācija
Mēbeles var iegādāties gan gatavu skapīšu veidā, gan saliekamas – pa atsevišķiem dēlīšiem. Dārgākos modeļus pārdod jau saliktā veidā – to piegādei nepieciešams ietilpīgs auto. Savukārt lētākos iespējams iegādāties pa sastāvdaļām, transportēt ar savu auto un salikt pašu spēkiem.

Ar izlietni vai bez?
Vairākums skapīšu, kas paredzēti novietošanai zem izlietnes, nopērkami ar komplektā esošu izlietni. Pētot cenas, vēlams pārbaudīt, vai izlietne jau ietilpst skapīša cenā vai ne. Ērtāk iegādāties jau gatavu komplektu, jo sameklēt piemērota izmēra izlietni nebūs viegli, turklāt jāsaskan ne tikai izlietnes izmēram un tai paredzētajam atvērumam skapītī, bet arī izlietnes augstumam, attālumam no ūdensvada u.c. lietām. Tas, ka izlietne ideāli pieguļ skapītim, ir ļoti svarīgi, jo pretējā gadījumā mitrums nemitīgi nokļūs uz skapīša virsmas, un tā kalpošanas laiks nebūs ilgs. Ražotāji, kas specializējušies vannasistabas mēbeļu un santehnikas ražošanā, visbiežāk piedāvā vairākus izlietņu un skapīšu modeļus, kas savā starpā komplektējami.

Galerijas nosaukums
LA.lv