Praktiski
Mājas

Kā izvēlēties labākos bērnu ratiņus0

Bērnu rati ir viens no svarīgākajiem pirkumiem, gatavojoties mazuļa ienākšanai ģimenē. Lai plašajā piedāvājumā izvēlētos savām vajadzībām piemērotākos ratiņus, vecākiem jāpievērš uzmanība vairākiem būtiskiem faktoriem, kā arī jāizvērtē dažādi sava dzīvesveida aspekti. Pareiza ratiņu izvēle ir svarīgs solis ceļā uz harmoniskiem vecākiem un mazuli, jo ratiņi būtiski ietekmē vecāku un mazuļa ikdienas komfortu.

Izvērtējiet savu dzīvesveidu

Ratu izvēli ļoti būtiski ietekmē vecāku dzīvesveids, tāpēc tas noteikti jāņem vērā, veicot šo pirkumu. Vai vecāki ir aktīvi un sportiski? Vai plāno ar mazuli visur doties kopā un arī ceļot bērna pirmajā dzīves gadā? Vai ģimenei ir automašīna? Kur ģimene dzīvo? Cik plašs ir mājoklis? Kur paredzēts ratiņus ikdienā uzglabāt? Tie visi ir būtiski faktori, kas ļauj palēnām virzīties uz labāko izvēli. Tāpat jāizvērtē arī ģimenes budžeta kapacitāte, nosakot izmaksu griestus šim svarīgajam pirkumam.

Veiciet dažus mērījumus

Vecākiem noteikti vajadzētu pirms došanās uz veikalu vai interneta veikalu izpētes veikt dažus mērījumus. Cik plašs ir auto bagāžnieks, cik platas ir durvis mājā un istabās, cik liels ir lifts utt. Tas ļaus izvairīties no situācijas, ka jaunie, skaistie un visādi citādi lieliskie rati, kas jau ir iegādāti, neietilpst mājas liftā, bet jūs dzīvojat, piemēram, septītajā stāvā. Vai arī rati saliktā veidā nemaz neietilpst jūsu ģimenes kompaktauto bagāžniekā.

Pievērsiet uzmanību ratiņu svaram un komplektācijai

Ratiņu izmēri ir viena lieta, bet neaizmirstiet arī par svaru. Pārsvarā ar bērnu un ratiem ikdienā pārvietojas jaunā mamma, tāpēc viņas ērtībām labāk, ja rati nav pārāk smagi. Piemēram, ražotājs Chicco īpaši domā par ratu dizainu un materiāliem, lai panāktu, ka tie ir vieglāki, bet nezaudētu savas komforta un stabilitātes funkcijas.

Arī ratiņu komplektācija ir ļoti svarīga. Vecākiem patīk, ka viss ir saskaņots un no viena komplekta. Diez vai gribat atsevišķi meklēt ratu somu, plēvi vai citus aksesuārus. Izvēlieties modeli, kam ir visas jums aktuālās ērtības un aprīkojums. Paši veikalā pārbaudiet, kā darbojas visi mehānismi, vai jums tie šķiet ērti un parocīgi. Dažreiz ratu salocīšana šķiet kā raķešu zinātne, tāpēc ieteicams meklēt modeli, kas ir ērti transformējams.

Domājiet tālredzīgi

Izvēloties ratus, vecākiem jāsaprot, ka tie būs nepieciešami ilgākam laikam, pat vairākiem gadiem. Tāpēc jādomā tālredzīgi. Vislabāk, ja rati ir trasformējami — pirmajiem dzīves mēnešiem ir ratu kulba, kas ērta zīdainim, bet vēlākam laikam nomaināma sēžamā daļa. Chicco bērnu rati pieejami arī komplektācijā — trīs vienā. Ratiem ir ne tikai sēžamā un kulbas daļa, bet arī auto sēdeklītis, ko var likt automašīnā un arī stiprināt uz rāmja, kas ir ērti veikalā un ceļojumu laikā. Šādi rati nodrošinās visu pirmajā dzīves gadā vajadzīgo komfortu. Vēlāk var arī atsevišķi iegādāties vieglus un nelielus pastaigu ratus, kas būs atbalsts jau droši staigājošajiem mazuļiem, kuri reizēm nogurst garākā pastaigā.

LA.lv