Daiļdārzs, Dārzs

Kā izaudzēt sausserdi no sēklām?

Foto - Shutterstock

“Kā izaudzēt Leycesteria formosa no sēklām?” GUNA KANDAVAS NOVADĀ

Himalaju sausserdis ietilpst kaprifoliju dzimtā. Tā dzimtene ir dienvidrietumu Ķīna. Piemēram, Austrālijā, Jaunzēlandē tiek uzskatīts par invazīvu sugu, bet citviet to izmanto kā krāšņumaugu. Daudzgadīgs, veido palielu krūmu (ap 2 m) ar stāviem, dobiem dzinumiem un tumši zaļām lapām. Zied no vasaras vidus līdz salam ar skaistiem nokareniem ziedu ķekariem. Ziediņi no ārpuses ir sarkani, iekšpusē – balti, viegli smaržojoši. Parasti ziemā augam virszemes daļas nosalst, bet par to nav jāuztraucas, jo sausserdis zied uz kārtējā gada dzinumiem. Ogas ir violeti melnas, 1 cm diametrā, ar karameļu garšu, nogatavojušās garšo arī putniem. Audzē mitrā, irdenā, labi drenētā augsnē, saulainā vietā.

Dēstiem sēj no janvāra līdz maijam, sēklām neuzberot augsni. Diedzē +15…+20 °C temperatūrā. Dīgst ļoti lēni, 28–42 dienas. Ja tomēr nedīgst, sējumus ievieto ledusskapī aptuveni uz divām nedēļām. Augus laukā izstāda pēc salnām.

1 komentārs

  1. Problēma nav sēklas izdiedzēt, problēma ir augu pēc tam izaudzēt un nosargāt, lai tas dārzā ziedētu un dzīvotu. Un, vispār, sēklas dīgst ātri! Man ir jau vairākus gadus, zied un aug – vajag tikai mācēt mazdrusciņ ar augiem apieties!

Pievienot komentāru