Praktiski
Rokdarbi

Kā dzīvoklī izveidot miniatūru dabas stūrīti – dekoru. 11 brīnišķīgas idejas0

Lai iekoptu dārzu un atrastos tam tuvāk, tev nemaz nav jābūt vasarnīcas vai mājas īpašniekam. Izdegušas spuldzes, stikla burkas, pudeles – jebkurš caurspīdīgs stikla trauks var būt lieliska vieta tavam mazajam dzīvokļa dārziņam.

Atliek tikai izklāt trauka dibenu ar parastajām sūnām, pievienot tropiskos punduru vai pat plēsīgos augus, un tavs terārijs ir gatavs!

1. Mini dārzs spuldzē

Izdegušās spuldzes mēs parasti izmetam atkritumu tvertnē. Bet to ideālā bumbierveida forma būs lieliska vieta mazam terārijam.

Tev vajadzēs vairākus instrumentus, piemēram, šķēres, pinceti, skrūvgriezi, nedaudz smilšu un augi. Izmantojot silikona līmi, uzliec spuldzei statīvu un novietojot terāriju sev vēlamajā leņķī.

2. Terārijs egļu rotājumā

Apaļi stikla Ziemassvētku rotājumi tā vien prasās, lai no tiem izveidotu kaut tik brīnišķīgu kā minidārziņš.

Ieklāj tajos zaļās sūnas, derēs arī ir mākslīgās sūnas, jo tad efekts neizzudīs līdz nākamajam gadam. Iekšpusē ievieto tauriņu – tas izskatās pārsteidzošs, dabisks un elegants.

3. Ideja burkām

Daudzas stikla burkas ir tik skaistas, ka pēc sastāva notiesāšanas nepavisam nevēlies tās izmest. Tas nav nepieciešams, jo burkas ir universāla lieta, tām var atrast daudz pielietošanas veidu, it īpaši, ja tā ir tik pievilcīga.

Lai iekārtotu mini dārzu burkā, ieliec iekšā akmentiņus, ieber smiltis un iestādi mazus augus. Ja vēlies, savu dārzu vari izrotāt ar mākslīgām figūrām.

4. Lampa dārzs

Nākamā ideja piemērota liela burkai. Pavēro, kā spuldze un burka papildina vienu otru: smilšu un augu burka balsta spuldzi, un lampa apgaismo burkā izaugušos augus. Šī ir patiešām laba ideja jūsu mazajam “saulainajam dabas stūrītim”!

5. Dārziņš kulonā

Šādus sīciņus stikla kulonus pārdod aromātisko preču veikalos. Ja kādu no tiem iegādāsies, varēsi nēsāt savu personisko dabas stūrīti pašā sirds tuvumā.

6. Statīvs tortei – dārziņš uz galda

Jebkurus svinīgus pasākumus var izrotāt, novietojot uz galda nevis ziedu vāzi, bet gan eksotisku ziedošu dārzu, kas kompakti novietots kūku statīvā.

Šāds galda noformējums rada īpašu noskaņu, tas ir kā mazs pikniks ar relaksējošu, vieglu radošuma un jautrības gaisotni.

7. Ierāmēta pilnība

Vecos rāmjus, kurus tu esi noņēmis, uzstādot jaunus plastmasas logus, var izmantot, lai izveidotu nelielu skaistu siltumnīcu ar senatnīguma pieskārienu. Šādas mini siltumnīcas bija ļoti populāras Viktorijas laikmetā.

Faktiski, šī ir vieta, kur siltumnīcas augi, piemēram, orhidejas un papardes, var droši attīstīties un augt visa gada garumā, jo tiem patīk šāda mitra, slēgta atmosfēra.

8. Uzaicini dabu uz “tēju”

Burvīga tējkanna, vai ne? Tā ir pelnījusi centrālo vietu uz galda tējas ballītes laikā dārzā vai pat kāzās svaigā gaisā. Tējkannā var ievietot gan dzīvus, gan mākslīgus augus atbilstoši tavai gaumei.

9. Mini dārzs pie ledusskapja

Tās ir parasta burciņas ar magnētu un caurspīdīgiem vāciņiem, kuras parasti izmanto, lai ievietotu kancelejas sīkumus vai iebērtu garšvielas.

Bet tu vari arī tās piepildīt ar akmentiņiem, smiltīm un sīkiem augiem. Tādējādi uz ledusskapja mājvietu atradīs tavs miniatūrais dārziņš.

10. Dārzs pudelē

Saistītie raksti

Vīna pudeles, krūkas, karafes – tās var novietot uz horizontāli, vertikāli un pat piekarināt, izveidojot piekārtus dārzus. Tas ir vienkāršākais veids, kā radīt dārzu jebkur tavā mājoklī!

11. Orhideja un lukturis

Šī oriģinālā antīkā laterna tika atrasta pie vecu lietu tirgotāja krāmu tirdziņā. Saimniece nolēma izveidot terāriju savai mīļotajai orhidejai. Tas izskatās lieliski: it kā būtu neparasts dārgakmens.

Eksperimentē, un tu varēsi atrast savu oriģinālo veidu, kā pieskarties dabai!

Avots: womanway.online

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Izveido patriotisku piespraudi pats! Darba gaita soli pa solim. VIDEO 1
3 dienas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Lai svētku galdauts sniegbalts! Neticami efektīvs pašgatavots līdzeklis – iztīra pat vecus traipus!
3 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kaut ko ļoti vēlies? Nav nekā neiespējama!
3 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IE
Ināra Egle
Latvijā
Koalīcijas un opozīcijas pretrunas pieaug. Sāksies diskusijas par nodokļiem
32 minūtes
LE
LETA
Dabā
Laiku nosaka anticiklona mala: prognoze otrdienai un šai nedēļai
27 minūtes
LE
LETA
Laukos
Zemes fonds no lauksaimniekiem nopērk 218 īpašumus par 15 miljoniem
15 minūtes
EL
Egils Līcītis
Pasaulē
Egils Līcītis: Sagaidot draugu Lukašenko
6 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Drosmīga lietuviešu pārdevēja palīdz notvert veikala aplaupītāju
18 minūtes