Praktiski
Manas tiesības

Kā atcelt adopciju, ja pats bērns to vēlas?0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto – Stock.xchng

Piecu gadu vecumā mani adoptēja mātes māsa, jo mana īstā māte bija nepilngadīga. Visu šo laiku es tikos ar māti, mums ar viņu patiešām ir labas attiecības, savukārt ar mātes māsu bieži strīdamies un konfliktējam. Vai adopciju var atcelt un, ja var, kā to izdarīt? 
JURIS LĪVĀNU NOVADĀ

Civillikums nosaka, ka adopciju var atcelt tiesa, ja pilngadīgais adoptētais ar adoptētāju vienojušies par adopcijas atcelšanu. Izņēmuma gadījumā adopciju var atcelt arī tad, ja šādas vienošanās nav, taču pilngadīgajam adoptētajam tad jāpierāda, ka starp viņu un adoptētāju nav izveidojušās patiesas vecāka un bērna attiecības.

Atceļot adopciju, tā izbeidzas ar dienu, kad stājies spēkā tiesas spriedums par adopcijas atcelšanu. Līdz ar to tiek atjaunotas radniecības tiesiskās attiecības adoptētajam un viņa pēcnācējiem ar bioloģiskajiem vecākiem un viņu radiniekiem. Ja ar adopcijas nodibināšanu persona ir ieguvusi adoptētāja uzvārdu vai citu vārdu vai ir mainīts personas kods, tiesa, ja tas ir adoptējamā interesēs, var saglabāt iegūto uzvārdu, vārdu un personas kodu arī pēc adopcijas atcelšanas.

KONSULTĒJUSI JURISTE KRISTĪNE KRĒSLIŅA

LA.lv