Praktiski
Mājas

Kā atbrīvoties no augļu mušiņām jeb drozofilām0

Foto: Fotolia

Vasaras sākumā arvien uzstājīgākas kļūst mazās augu mušiņas jeb drozofilas, kas maltītei izvēlas augļus un dārzeņus, īpaši, ja tie ir kādu laiku pastāvējuši. To izmērs nepārsniedz 3 milimetrus, un cilvēkam nekāds kaitējums netiek nodarīts, taču neviens šo uzbāzīgo un nelūgto viesi nevēlas redzēt savās mājās. Galvenais mušiņu pievilinātājs ir etiķa, vīna smarža. Ja nejauši aizmirsīsiet ābola daiviņu vai atstāsiet sīpolu, arbūzu vai meloni uz virtuves galda, mušiņas gaida īstas dzīres, un tās nekavēsies spietot virs šiem augļiem un dārzeņiem. Nenoniecinās arī tējas uzlējumu, putraimus un citus ēdienus.

Kā atbrīvoties no mušiņām?

* Visdrošākais un pārbaudītākais paņēmiens ir tīrības uzturēšana virtuvē – visu ēdienu noslēpiet ledusskapī, rūpējieties, lai neviena augļu šķēle nepaliktu uz galda. Pat nevērīgi nomesta banāna miza var pievilināt mušiņas.
* Jārūpējas, lai atkritumu spainis vienmēr būtu laikus iztukšots un nekļūtu par mušiņu pievilinātāju. Atkritumu spainis rūpīgi jāizmazgā.
* Veiciet mājas ģenerāltīrīšanu – rūpīgi nomazgājiet virsmas ar trauku mazgājamo līdzekli vai hlora šķīdumu, īpaši vietas, kur atradušies augļi un dārzeņi – tiklīdz mušiņām nebūs ko ēst, tās pašas pametīs jūsu mājokli.
* Mušu lente, kas ir mušu lamatas, šajā gadījumā būs mazefektīva, bet var izmēģināt mazu viltību – samitriniet to vīnā vai ābolu etiķī. Šis aromāts kā magnēts pievilinās drozofilas.
* Mazefektīvi būs dažādi pūšamie līdzekļi, jo tos nāksies lietot katru dienu, bet tas ir gan kaitīgi jūsu veselībai, gan laikietilpīgi, jo pēc to lietošanas jāvēdina viss mājoklis, bet pirms tam jānoslēpj pārtika.
* Dažkārt mušiņu perēklis var būt istabas augi. Augsne nedrīkst būt pārlieku mitra, ļaujiet tai izžūt. Augi no tā necietīs, bet mušiņas – nepārdzīvos.

LA.lv