Praktiski
Manas tiesības

Kā aprēķina pensiju, ja darba grāmatiņā nav norādīta alga?0

Foto: Maren Winter/SHUTTERSTOCK

Tuvojas pensijas vecums. Gribēju noskaidrot, kā aprēķinās pensiju, ja manā darba grāmatiņā nav ierakstīta alga. INESE MADONAS NOVADĀ

Labklājības ministrijā precizējām, ka pensiju piešķir un aprēķina katram individuāli, ņemot vērā pensijas sākuma kapitālu (aprēķina, ņemot vērā personas apdrošināšanas stāžu līdz 1996. gadam un personas vidējo apdrošināšanas iemaksu algu laikā no 1996. līdz 1999. gadam), pensijas kapitālu (no 1996. gada 1. janvāra personificētajā kontā reģistrētās sociālās apdrošināšanas iemaksas), kā arī pensionēšanās vecumu. Tātad pensiju aprēķina, pamatojoties uz Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūras (VSAA) informācijas sistēmā esošajiem datiem. Tādēļ vispirms derētu pārliecināties, vai VSAA rīcībā ir visas ziņas par jūsu darba stāžu līdz 1996. gadam. Ja kādu ziņu trūkst, stāžu apliecinošos dokumentus (darba grāmatiņu un citus dokumentus) vēl varat iesniegt VSAA, lai sakārtotu savu sociālās apdrošināšanas vēsturi.

No 1996. gada 1. janvāra ir ieviesta sociālās apdrošināšanas iemaksu personificētā uzskaite, tā ka informācija par sociālās apdrošināšanas iemaksām un apdrošināšanas periodiem no šā laika jau būs VSAA rīcībā.

LA.lv