Mājas mīluļi, Suņi

Kā apkures sezona ietekmē mājdzīvniekus

Foto-pexels

Sākoties un turpinoties apkures sezonai mājokļos, dzīvnieku īpašnieki biežāk sūdzas par suņa vai kaķa apmatojuma un ādas kvalitāti.

Olaines veterinārā centra “all4pets” veterinārārste Santa Zirnīte to izskaidro ar to, ka istabās gaiss kļūst sausāks, āda izžūst, un tas rada sunim tādu kā savelkošu efektu – tieši tāpat kā, piemēram, ar cilvēku roku ādu ziemas laikā – tā sasprēgā. Ja āda ir sausa, pastiprinās arī tās zvīņošanās, ko saimnieks redz blaugznu veidā. Dzīvnieks tāpēc sāk vairāk un intensīvāk kasīties, un saimnieks uztraucas, cenšoties saprast cēloņus.

Lai izslēgtu kādas citas ādas slimības vai parazītus (blusas, kašķa ērci utt.), nepieciešama vizīte pie sava veterinārārsta, kurš ieteiks, kā tieši šajā laikā kopt gan suņa ādu, gan apmatojumu. Lai pēc iespējas samazinātu ādas sausumu, jāmitrina gaiss telpās. To var darīt, uzliekot uz radiatoriem mitru dvieli, ik pa laikam izsmidzinot gaisā tīru ūdeni vai izmantojot speciālus gaisa mitrinātājus. Rudens un ziemas sezonā arī nepieciešams sunim pastiprināti uzņemt omega-3 un omega-6 taukskābes vai kādus vit­amīnus ādas un apmatojuma kvalitātes uzlabošanai.

Pievienot komentāru