Praktiski
Dārzs

Jūlija beigās Dabas muzeja izstādē – vairāk nekā 400 dienliliju šķirnes 0

Foto – Dabas muzejs

Nākamajā nedēļā, no 26. līdz 29. jūlijam, Latvijas Dabas muzejā būs skatāma krāšņo dienliliju izstāde, kas tapusi sadarbībā ar dārzu centru „Hedera”. Izstādē „Dienlilijas 2018” katru dienu būs apskatāmi jauni ziedi, inform’ē muzeja pārstāvji.

Daudzgadīgo puķu “Hemerocallis” zieda mūžs ir īss, bet bagāts – tās zied ne ilgāk par 24 stundām un jaunus ziedpumpurus atver ik dienu. Dienlilijas tiek dēvētas par skaistziedēm, dienziedēm, viendienītēm, tās ir lieliski piemērotas aizņemtiem cilvēkiem, jo neprasa īpašu aprūpi – dienlilijas spēj paciest sausumu, augt dažādās vidēs, plaukt tiešos saules staros vai pusēnā. Dienziežu krāšņumu neietekmēs nedz krusa, nedz stiprs lietus un vējš, jo nākamajā rītā atkal būs izplaucis jauns zieds.

Izstādē katru dienu būs aplūkojamas vairāk nekā 200 dažādu dienliliju šķirnes. Ja dārzos tās ir viegli audzējamas, tad izstādes organizatoriem viendienītes liek īpaši nopūlēties, jo augi katru rītu jānomaina, tā kopumā apskatei piedāvājot līdz pat 400 dažādām šķirnēm.

Priecājoties un vērtējot skaistziežu burvību, apmeklētāji, kā ierasts, varēs konsultēties ar ekspertiem un iegādāties stādus. Izvēloties atbilstošas šķirnes, dienlilijas ziedēs līdz pat diviem mēnešiem ilgi, ik dienas atverot aizvien jaunus pumpurus.

Izstādē būs skatāmi ziedi no selekcionāru Raimonda Petrovska, Ingrīdas Otlānes un Baibas Maurānes kolekcijām.

LA.lv