Praktiski
Mājas

Jautri paklāji un milzu ziedi: dizaina tendences padarīs mūsu dzīvi ērtāku un radošāku 0


Mēbeļu tapsējumos joprojām dominēs samts, zamšs un āda ar nedaudz nobružātu virsmas faktūru.
Mēbeļu tapsējumos joprojām dominēs samts, zamšs un āda ar nedaudz nobružātu virsmas faktūru.
FOTO NO INNOVATION, KATE, MESSE FRANKFURT EXHIBITION GMBH

Plānojums un mēbeles

Dzīvojamo platību sadārdzināšanās tendence visā pasaulē nosaka dizaineru izvēli projektēt maksimāli funkcionālas mēbeles nelielām telpām. Eksperti interjera tendencēs paredz ne vien individuālu, radošu un neierastu pieeju katrai telpai un mēbeļu grupai, bet arī racionālu plānojumu lielām telpām. Aktuāla būs apvienoto zonu koncepcija – mājokļi, kuros līdzās labi sadzīvo dažādas paaudzes, kultūras, īpašu uzmanību pievēršot veselīgam dzīvesveidam un ērtām relaksācijas zonām. Līdz ar to telpu plānojums un dekorēšana atšķirsies no līdz šim tradicionālajiem modeļiem, jo vienuviet būs jāsadzīvo dažādu stilu priekšmetiem, mēbelēm un aksesuāriem.

Viesistabas vairāk plānosim kā omulīgas salas, izmantojot ērtas mīksto mēbeļu grupas, papildu galdiņus un krēslus. Jau šajā gadā ļoti lielie un plašie dīvāni vairs nebija tik populāri kā iepriekš, jo modē nāca pagājušā gadsimta 50. gadu stilistika ar nelielām mēbelēm vienkāršās formās. Ļoti liela uzmanība tiks pievērsta daudzfunkcionālām un moduļu mēbelēm – ar transformācijas iespējām. Aktuāli būs izvelkami, sabīdāmi, moduļveida galdi, dīvāni, kā arī dažādi papildu aksesuāri – atliecami roku, kāju, galvas balsti dīvāniem un krēsliem, atvāžami papildu galdiņi, letes, atverami žurnālgaldiņi, kā arī mēbeles ar gaismas ķermeņiem u. tml.

Lai telpu būtu iespējams zonēt, svarīgi arī, lai mēbeles būtu iespējams novietot ne tikai gar sienu, bet arī brīvi stāvošas, un mēbele labi izskatītos no visām pusēm.

Viena no aktuālākajām mēbelēm joprojām būs krēsls dažādos izpildījumos. Turklāt ļoti aktuāla tendence ir dažāda stila un dizaina krēslu komplektēšana vienā telpā.

Krāsas un materiāli

Paredzams, ka pasteļtoņus, kas bija topā šajā sezonā, pamazām nomainīs košas krāsas. Tomēr pasteļi nekur nepazudīs – tie vairāk dominēs kā fons sienu apdarē, nespīdīgās metāla virsmās.

Modē ienāks jauni krāsu salikumi – dzeltens plus rozā, oranžie toņi, spilgti sarkanais, zaļais tonis salikumā ar dažādu ogu nokrāsām. Tiek prognozēts, ka arī melnais kā akcents atgriezīsies. Joprojām modē būs pelēkais – no gaisīgi viegla līdz piesātināti tumšam. Aktuālas arī visas dabiski zeltainās, saulainās, kviešu, linu u. c. nokrāsas.

Mēbeļu tapsējumos joprojām dominēs samts, zamšs un āda ar nedaudz nobružātu virsmas faktūru. Dīvāniem aktuālāki būs vienkrāsaini tapsējumi, krēsliem – košāki, raibāki. Paredzams, ka aktuāls kā dekors varētu kļūt raksts ar milzu ziediem – gan tekstilā, gan atsevišķu sienu apdarē.

Kā jaunums tiek prognozēts atšķirīgs paklāju dizains. Mīksti paklāji aizvien bijusi populāra māju dekoru tendence, taču nākamgad paklāju dizains tikšot veidots ar humoru, lai tie ikdienai piešķirtu nedaudz jautrības. Paklāju rakstos nākamajās sezonās varētu būt gandrīz viss – sākot no milzīgiem pulksteņiem, tropiskām apdrukām, dzīvnieku tēliem, līdz ģeometriskām formām un košiem krāsu laukumiem. Paklāji jebkurā mājas telpā kļūs par ļoti pieprasītu un košu dekoru.

Apgaismojums

Apgaismojums kļūs aizvien daudzveidīgāks. To noteiks dažādo funkcionālo zonu apvienošana telpā – katrai grupai nepieciešams savs apgaismojums. Līdz ar to tiks izmantotas apgaismojuma grupēšanas un programmēšanas iespējas. Sākot ar sarežģītākiem vairākgrupu slēdžiem un beidzot ar dažādām sistēmām un sensorveida apgaismojumu.

Gudrā māja un sadzīves tehnika

Aizvien lielāku atsaucību iegūs gudrās mājas tehnoloģijas. Cilvēki kļūs atvērtāki un ieinteresētāki izmantot tās tehnoloģijas, kas ļauj mājas dzīvi regulēt ar datora vai tālruņa aplikāciju palīdzību. Piemēram, iestatīt un regulēt apkures režīmus, apgaismojuma ieslēgšanu un izslēgšanu, nodrošināt drošības funkcijas utt.

Sadzīves iekārtas kļūst gudrākas un mazākas. Tas īpaši aktuāli viesistabām, kas apvienotas ar virtuvi. Ledusskapja, cepešplīts, trauku mazgājamās mašīnas izmēri tiks minimizēti, tajā pašā laikā palielinot ierīču funkcionalitāti un efektivitāti. Daži eksperti pat prognozē, ka, vairākumam cilvēku pievēršoties veselīgākam ēšanas režīmam, pakāpeniski saruks vajadzība pēc liela izmēra saldētavām, aukstuma skapjiem, bet mikroviļņu krāsnis turpmākajos gados vispār varētu izņemt no ražošanas.

Klusums, miers un aromāti

Meklējot veidus, kā telpās radīt dabas klātbūtni, tā kļūs par vienu no vadošajām dekorēšanas tendencēm. Vairāk dabiskās dienasgaismas, vairāk augu, ūdens, dabisko materiālu klātbūtnes. Ekostila popularizētāji pat izstrādājuši koncepciju – jūs esat daļa no dabas, un patiesa labklājība nozīmē par to rūpēties arī savā mājoklī.

Līdzās dabiskā un ekostila tendencei nākamgad ļoti aktuāls būs lauku mājas stila motīvs. Tikai ne tradicionālajā izpratnē, kā jau ierastais ar zemniecisku un vienkāršības piesitienu, bet ļoti pārdomāts un mūsdienīgs paņēmiens, kā lauku māju atjaunot, papildinot ar mūsdienu stilu, krāsu un akcentu palīdzību. Tomēr šajā tendencē godā tiks turēti visi amatnieku izstrādājumi un roku darinājumi.

Pēdējās rudens izstādēs īpaši tika uzsvērta jauna tendence – klusums un komforts. Tas nozīmē, ka jebkurā mājoklī jaunajā sezonā daudz uzmanības tiks pievērsts atpūtas zonām – lai tajā valdītu ērtības un klusums. Turklāt, lai radītu relaksējošu atmosfēru telpā un komforta radīšanai savā mājoklī uzliktu punkti uz “i”, dizaineri kā dizaina paņēmienu piedāvā izmantot dažādas aromātu kolekcijas. Piemēram, citronu aromāts ir neaizstājams mājas kabinetā, lavandas – guļamistabā. Skandināvu interjers labi saderēs ar svaigu skujkoku smaržu, bet ekostila vies-istaba ar izsmalcinātu tikko pļautas zāles, ziedu vai meža aromātu.

LA.lv
IL
Ilze Līvmane
Praktiski
Īpašums par parādiem tiek pārdots izsolē. Kādos gadījumos izsoli var atzīt par nelikumīgu?
17 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Burkānu krēmzupa ar apelsīnu sulu
19 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Omes biezpienmaize. Klasiska recepte, kas noderēs ikvienai saimniecei
19 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolu varēs pabeigt, vispār nelasot latviešu literatūru?
50 minūtes
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Zināms, cik labi būs redzama dārgā simtgades uguņošana
51 minūtes
LA
LA.lv
Latvijā
Guntis Kalme: Nedomāsim, ka patriotisms ir pārliecība par savas valsts perfektumu
47 minūtes
JL
Juris Lorencs
Latvijā
No vārda “nacionāls” nevajag kautrēties. Saruna ar profesori Maiju Kūli 1
Intervija 12 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Pie apvāršņa parādās grupējums, kas izkrāpj pamatīgas naudas summas. Andis brīdina citus
28 minūtes