Praktiski
Manas tiesības

Jaunumi iedzīvotāju ienākuma nodokļa aprēķināšanā: turpmāk to atvilks arī no laimestiem un dividendēm0

Foto – Shutterstock

Finanšu ministrija sagatavojusi grozījumus MK noteikumos par iedzīvotāju ienākuma nodokļa paziņojumiem, kuri veikti saistībā ar grozījumiem likumā “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli”.

Šie noteikumi neparedz izmaiņas paziņojuma veidlapā par fiziskajām personām izmaksātajām summām, bet ir precizēti paziņojumā norādāmie ienākumu veidi un to kodi. No nākamā gada 1. janvāra dividendes, tām pielīdzināms ienākums un nosacītās dividendes ir ar iedzīvotāju ienākuma nodokli apliekamas, savukārt tās nav apliekamas ar šo nodokli tādā gadījumā, ja tas jau samaksāts uzņēmuma līmenī (kā uzņēmuma ienākuma nodoklis).

No nākamā gada ar iedzīvotāju ienākuma nodokli arī nav apliekams ienākums no likvidācijas kvotas, ja Latvijas Republikā tas ir samaksāts saskaņā ar Uzņēmumu ienākuma nodokļa likumu vai ārvalstī ir samaksāts uzņēmumu ienākuma nodoklis vai tam pielīdzināms nodoklis, kā arī gadījumā, ja ārvalstī no likvidācijas kvotas ir ieturēts iedzīvotāju ienākuma nodoklis vai tam pielīdzināms nodoklis.

Būtiskas izmaiņas no nākamā gada 1. janvāra ir arī attiecībā uz izložu un azartspēļu laimestiem. Laimesta daļa, kas pārsniegs 3000 eiro (izņemot preču un pakalpojumu loteriju laimestus), būs ar nodokli apliekams ienākums, no kura izmaksātājam ir pienākums ieturēt iedzīvotāju ienākuma nodokli izmaksas vietā, iemaksāt to budžetā un nosūtīt paziņojumu par fiziskajām personām izmaksātajām summām Valsts ieņēmumu dienestam.

LA.lv