Interjers, Mājas

Jāņa Akuratera nams: elegants restarts

Foto - Anda Krauze

Silda ne vien pavasara saule, bet arī priecīgā ziņa, ka Torņakalnā mērķtiecīgi un pārdomāti tiek iekārtots pērn atjaunotais un restaurētais Jāņa Akuratera (1876 – 1937) muzejs Rīgā, Ojāra Vācieša ielā 6a.

Dzejnieka savrupnams ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis, un mājai nomainīts jumta segums ar jauniem betona dakstiņiem, atjaunotas interjera detaļas pēc oriģinālajiem paraugiem, ogļu apkures sistēmas vietā veikta pāreja uz gāzes apkures sistēmu, atjaunots kamīns un krāsnis, restaurēta veranda un terase. Vide un divstāvu koka māja sadzīvo harmonijā – dienas gaitā visos nama logos iespīd saule, iekštelpu apdarē un interjerā dominē materiāli no bērza, priedes un egles. Jānis Akuraters bija romantiķis, kurš jūsmoja par dabu, viņa tēvs Juris Akuraters – mežsargs.

Uzziņai

Muzeja atjaunošanas un restaurācijas darbus pēc SIA “Arhitektes Ināras Caunītes birojs” izstrādātā būvprojekta veica SIA “Modus būve”. Projekta kopējās izmaksas ir EUR 250 000. Eiropas Ekonomikas zonas līdzfinansējums ir EUR 212 500, savukārt EUR 37 500 ir valsts budžeta līdzfinansējums.

Pievienot komentāru