Praktiski
Manas tiesības

Jākrāj čeki! Varēs laimēt pat 20 tūkstošus eiro0


Ilustratīvs foto
Ilustratīvs foto
Foto: Ieva Lūka/LETA

Jaunais Čeku loterijas likums paredz nākamvasar rīkot pirmo čeku loteriju, kurā varēs iesaistīties ikviens Latvijas iedzīvotājs.

Likums pieņemts, lai veicinātu godīgu konkurenci un nodokļu nomaksu, mazinātu krāpšanos nodokļu iekasēšanā un izvairīšanos no nodokļu nomaksas. Nav noslēpums, ka nereti par kādu preci vai pakalpojumu, ko iegādājamies, pretī nesaņemam darījumu apliecinošu dokumentu: čeku, kvīti, biļeti u.c. Tagad, ja gribēsim piedalīties čeku loterijā, tas būs jāpieprasa.

Jaunais regulējums nosaka loterijas sarīkošanas, kā arī uzvarētāju noteikšanas un laimestu saņemšanas kārtību. Iedzīvotāji loterijā drīkstēs piedalīties neierobežotu reižu skaitu, īpašā vietnē – cekuloterija.lv – reģistrējot pirkumu čekus, kuru vērtība ir vismaz pieci eiro. Taču loterijā ar čeku par tabakas, alkohola un enerģijas dzērienu iegādi nevarēs piedalīties nepilngadīgas personas.

!!! Loterijai paredzēta mēneša un gada izloze. Mēneša izlozē varēs laimēt vienu naudas balvu – 10 000 eiro, trīs balvas 5000 eiro un 50 balvas 100 eiro apmērā. Gada izlozē būs iespēja laimēt vienu balvu – 20 000 eiro, četras 10 000 eiro balvas un piecas 2000 eiro balvas. Tajā piedalīsies ikmēneša loterijās īpaši izlozētie 10 nelaimējušie čeki.

Iespējams, iedzīvotāji loterijā varēs saņemt arī papildu balvas, kuras sarūpēs atsevišķu nozaru uzņēmumi. Ņemot vērā, ka pirmais darbības gads loterijai būs vien puse no kalendārā gada, tad pirmajā gada izlozē, kas norisināsies 2020. gada janvārī, varēs laimēt vienu naudas balvu – 10 000 eiro, četras 5000 eiro balvas un piecas 1000 eiro balvas.

Loteriju organizēs Valsts ieņēmumu dienests, savukārt rezultātu publiskošanu plānots uzticēt valsts akciju sabiedrībai “Latvijas Loto”.

UZZIŅA

Čekus loterijai varēs reģistrēt, sākot no nākamā gada 1. jūlija, kad likums stāsies spēkā.

LA.lv
RR
Rebeka Rogale
Praktiski
Bildēs labāk nekā patiesībā? Dizaina “drīkst” un “nedrīkst”
1 diena
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Holandes dārzkopju ideja – brīnišķīgas puķu dobes piemājas teritorijā
2 dienas
AS
Anna Skariņa
Praktiski
Kā ražotāji mūs krāpj? 1
2 dienas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

Raivis Šveicars
Latvijā
“Latvija veidojas kā nopietns reģionālais digitālo tehnoloģiju centrs.” INTERVIJA ar “LVRTC” vadītāju Edmundu Beļski 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Gulbim turpinās lejupslīde ATP pasaules rangā
10 stundas
UG
Uldis Graudiņš

Dabā
Stikla rūpnīcas Latvijā vairs nav, nevienam tā vākšana īpaši izdevīga nav…
8 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. “Sitiens bija riktīgs…” Ķeguma pusē avarē mikroautobuss un vieglais auto
7 stundas
LE
LETA
Latvijā
Šoferus šonedēļ sāks kontrolēt ar kameru aprīkota netrafarēta policijas automašīna
10 stundas