Praktiski
Manas tiesības

Ko darīt, ja uz ielas tirgo vecas pārtikas preces0

Foto-Valsts policija

Nereti redzu gandrīz pašā Rīgas centrā (netālu no tirgus) uz ielas pārdodam preces, kurām beidzies derīguma termiņš. Skaidrs, ka tādas vecas lietas nevar pārdot un pircēji paši vainīgi, tādas iegādājoties, bet vai pārdevēja par to nevar saņemt kādu sodu? Vai viņa vispār tā uz ielas drīkst tirgoties ar pārtikas precēm? GAIDA Rīgā

Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.5 pantā paredzēta atbildība par preču derīguma termiņa neievērošanu. Par tādu preču realizāciju vai izplatīšanu, kurām beidzies derīguma termiņš vai kurām nav normatīvajos aktos noteiktajā kārtībā norādīts derīguma termiņš, fiziskajām personām uzliek naudassodu no septiņiem līdz 350 eiro, bet juridiskajām personām – no 15 līdz 700 eiro, konfiscējot preces vai bez konfiskācijas. Lēmumu par soda piemērošanu pieņem pašvaldības administratīvā komisija.

Tāpat iespējams, ka pārdevēju var saukt pie atbildības pēc Administratīvo pārkāpumu kodeksa 155.4 panta par tirdzniecību neatļautās vietās. Pirmo reizi šādam pārkāpējam policija konfiscēs preces, kas tiek tirgotas neatļautā vietā, bet, ja persona gada laikā jau divas vai vairāk reižu būs sodīta par līdzīgu pārkāpumu, var nopelnīt arī naudassodu līdz 210 eiro. Tāpat par atkārtotu pārkāpumu var piemērot administratīvo arestu uz laiku no trim līdz piecpadsmit diennaktīm. Šādu sodu jau piemēros pilsētas vai rajona tiesa.

LA.lv