Praktiski
Mājas mīluļi

Ja suns guļ saimnieka gultā un citi mīluļa paradumi… Tulkojam populārākos uzvedības gājienus0

Foto-Shutterstock

Saskarsme ar suņiem rada daudz pozitīvu emociju, jo šie uzticamie draugi ir mums ļoti pieķērušies un pieņem mūs tādus, kādi esam, nekad nenosodot. Jā, reizēm viņi ir nepaklausīgi, neganti un spēj darīt daudz palaidnību, taču tās visbiežāk liek mums tikai pasmaidīt. Lai gan suņi diemžēl neprot runāt, viņi tik un tā precīzi “pasaka” mums savas vēlmes, nepieciešama tikai prasme saprast viņu teikto. Suņi ar noteiktu signālu palīdzību savu mīlestību pret saimnieku izrāda dažādos veidos, katrai viņu darbībai ir noteikta nozīme.
Mēģināsim atšifrēt viņu pausto!

Suņa skatiens
Tikai suņi un cilvēki spēj sazināties ar skatiena palīdzību, tādēļ, ja suns maigi un neatvairāmi skatās uz jums ar savām lielajām acīm, tādējādi pieskaroties jūsu sirdij, – varat nešaubīties, tā ir uzticības zīme.

Piespiešanās pie kājas
Ja suns piespiežas pie jūsu kājas, tādējādi lūdzot to paglāstīt, šī uzvedība norāda uz dziļu piesaisti un uzticību saimniekam.

Suņa gulēšana jūsu gultā
Vai tad, kad jūs dodaties uz darbu vai vienkārši izejat no mājas, jūs nomoka doma, ko suns darīs jūsu prombūtnes laikā? Neuztraucieties. Ir liela iespējamība, ka suns būs ērti iekārtojies jūsu gultā. Sunim tas ir veids, kā nezaudēt kontaktu ar jums.

Dāvanu atnešana
Vai jūsu mīlulis kaut kad jums mēdz atnest kādu dāvanu vai ar prieku atdot savu iemīļoto rotaļlietu? Dzīvnieku uzvedības eksperts Dženifers Hamonds norāda, ka šāda uzvedība pauž suņa vēlmi dalīties ar jums mīlestībā.

Suns – emociju uztvērējs
Cilvēki un suņi līdzās dzīvo jau vairākus tūkstošus gadu, tādēļ nav brīnums, ka suņiem ir attīstīta spēja izprast cilvēka garastāvokli. Ja jūs jūtaties slikti, suns to jūt un cenšas novērst jūsu uzmanību.

Sejas un roku laizīšana
Suņi  mīlestību izrāda ar mēles palīdzību. Ja suns laiza jums kājas, viņš cenšas atbrīvoties no iekšējas trauksmes. Šī darbība simbolizē pakļaušanos un apliecina, ka jūs esat saimnieks.

Vēlme pēc saimnieka atzinības
Katru reizi, kad suns izdara kaut ko labu, viņš gaida apstiprinājumu un atzinību no jums, ka ir izdarīts labs darbs, tādējādi apliecinot, ka cilvēks ir galvenais noteicējs suņa dzīvē.

Vētraina un priekpilna sagaidīšana
Vai katrreiz, atgriežoties mājās pat pēc īsa brīža, suns jūs sveic tā, it kā nebūtu jūs redzējis vairākus mēnešus? Suns šādā veidā apliecina, ka viņam ir bijis skumji, un izrāda prieku par atkalredzēšanos ar jums.

Suns – jūsu pavadonis visur
Jūs var satraukt suņa uzvedība, jo suns pamanās iespraukties pat vannas istabā, lai tikai būtu kopā ar jums. Iemesls šādai uzvedībai ir vēlme pateikt, ka “tu esi mans labākais draugs, mēs visu darām kopā”. Neaizmirsīsim, ka suņi ir mīlošas, bet reizēm izlutinātas būtnes.

Suņa piekļaušanās jums pēc ēšanas
Tad, kad pienācis ēšanas laiks, suņi bieži vien ieņem aizsargpozīciju, jo baidās, ka ēdiens varētu tikt paņemts. Ēšanas laiks rada sunim nemieru. Ja pēc maltītes viņš piespiežas pie jums, tas norāda, ka suns jūtas mierīgs un drošs kopā ar jums.

Visi iepriekšminētie uzvedības veidi norāda uz suņa padevību un uzticamību, kā arī vēlmi to darīt zināmu saimniekam.

LA.lv