Citas tiesības, Manas tiesības

Ja pase ir izsniegta uz 50 gadiem, to nāksies nomainīt. Uzzini, kāpēc!

Foto - Zanda Birze

Man ir 75 gadi. Pase derīga līdz 2056. gadam (uz 50 gadiem). Kādā televīzijas raidījumā dzirdēju, ka pases tomēr būšot jāmaina. Vai tas tiesa? Vai varbūt tās nebūs derīgas tikai ārpus Latvijas? RUTA DURBES NOVADĀ

Sazinājāmies ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi. Izrādās, ka satraukumam nav nekāda pamata – Latvijā varat mierīgi dzīvot tālāk ar šo pasi, kuras derīguma termiņš ir 50 gadu. Tostarp var kārtot dažādus darījumus, piedalīties vēlēšanās un izmantot šo pasi visur, kur tiek pieprasīts personu apliecinošs dokuments. Taču pavisam cita lieta, ja tiek plānots doties ārpus Latvijas robežām.

Ceļošanai vairs nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotokartīti), un Latvijas pilsoņu pases, kas izdotas laika posmā no 2002. gada 1. jūlija līdz 2007. gada 19. novembrim ar derīguma termiņu 50 gadu, kā arī Latvijas nepilsoņu pases, kas izdotas laikposmā no 1997. gada 10. aprīļa līdz 2007. gada 19. novembrim ar derīguma termiņu 50 gadu. Visas pārējās Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases ir derīgas gan ceļošanai, gan dzīvošanai Latvijā līdz to derīguma termiņa beigām.

Atgādinām – pirms dodas kādā tālākā braucienā, ļoti svarīgi savlaikus pārliecināties, vai pase būs derīga visu ceļojuma laiku. Vērīgiem jābūt arī tiem iedzīvotājiem, kuru pases atlikušais derīguma termiņš tuvojas beigām, jo dažas valstis mēdz noteikt specifiskas ieceļošanas prasības, piemēram, lai pase būtu derīga vēl vismaz trīs vai pat sešus mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigu datuma. Ja iecerēts kāds brauciens ārpus Latvijas, iesakām iepriekš sazināties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai precizētu tās noteiktās prasības ceļošanas dokumentiem.

1 komentārs

  1. Tad diezin kādēļ bija tāāda kampaņa par vēl viena dokumenta obligātu iegādi – pilsoņu ID kartēm. Jautājums – vai šīs tikai pirms pāris gadiem iegādātās ID arī jau vairs neder ceļošanai?

Pievienot komentāru