Praktiski
Manas tiesības

Ja pase ir izsniegta uz 50 gadiem, to nāksies nomainīt. Uzzini, kāpēc! 0

Foto – Zanda Birze

Man ir 75 gadi. Pase derīga līdz 2056. gadam (uz 50 gadiem). Kādā televīzijas raidījumā dzirdēju, ka pases tomēr būšot jāmaina. Vai tas tiesa? Vai varbūt tās nebūs derīgas tikai ārpus Latvijas? RUTA DURBES NOVADĀ

Sazinājāmies ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldi. Izrādās, ka satraukumam nav nekāda pamata – Latvijā varat mierīgi dzīvot tālāk ar šo pasi, kuras derīguma termiņš ir 50 gadu. Tostarp var kārtot dažādus darījumus, piedalīties vēlēšanās un izmantot šo pasi visur, kur tiek pieprasīts personu apliecinošs dokuments. Taču pavisam cita lieta, ja tiek plānots doties ārpus Latvijas robežām.

Ceļošanai vairs nav derīgas Latvijas pilsoņu pases, kas izsniegtas līdz 2002. gada 30. jūnijam (ar ielīmētu fotokartīti), un Latvijas pilsoņu pases, kas izdotas laika posmā no 2002. gada 1. jūlija līdz 2007. gada 19. novembrim ar derīguma termiņu 50 gadu, kā arī Latvijas nepilsoņu pases, kas izdotas laikposmā no 1997. gada 10. aprīļa līdz 2007. gada 19. novembrim ar derīguma termiņu 50 gadu. Visas pārējās Latvijas pilsoņu un nepilsoņu pases ir derīgas gan ceļošanai, gan dzīvošanai Latvijā līdz to derīguma termiņa beigām.

Atgādinām – pirms dodas kādā tālākā braucienā, ļoti svarīgi savlaikus pārliecināties, vai pase būs derīga visu ceļojuma laiku. Vērīgiem jābūt arī tiem iedzīvotājiem, kuru pases atlikušais derīguma termiņš tuvojas beigām, jo dažas valstis mēdz noteikt specifiskas ieceļošanas prasības, piemēram, lai pase būtu derīga vēl vismaz trīs vai pat sešus mēnešus pēc plānotā ceļojuma beigu datuma. Ja iecerēts kāds brauciens ārpus Latvijas, iesakām iepriekš sazināties ar konkrētās valsts vēstniecību, lai precizētu tās noteiktās prasības ceļošanas dokumentiem.

LA.lv
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Teļa gaļas rulete ar dārzeņiem
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Gruboto ar bietēm un kazas sieru
20 stundas
PR
Praktiski.lv
Praktiski
Svētku burkānkūka ar dzērvenēm
21 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA/LA.lv
Latvijā
Ulme ticis pie kārotās 8247 eiro kompensācijas pēc divu mēnešu darba Saeimā 3
8 stundas
LE
LETA/LA.lv
Latvijā
FOTO, VIDEO. Iemirdzas tradicionālais gaismas festivāls “Staro Rīga”!
9 stundas
JL
Juris Lorencs
Latvijā
Juris Lorencs: Latvijas neatkarības garants esam tikai mēs paši 2
11 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
VIDEO. Inčukalnā pieķer šoferi bez tiesībām: braukā riņķī ar cita auto numurzīmēm
7 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Par Stambulas lidostas teroraktu sešiem apsūdzētajiem piespriež mūža ieslodzījumu
7 stundas