Dārzs, Telpaugi

Ja nav sava zemes pleķīša, prieku sniegs dārziņš uz palodzes. Kā tādu ierīkot?

Foto-Shutterstock

Uz balkona vai palodzes neizdosies izaudzēt lielu ražu, taču pašu audzēts baziliks, čili pipari un zemenes sniegs lielu prieku, kā arī izskatīsies ļoti pievilcīgi, augot skaistos traukos. Iepirkšanās centra “K Senukai” dārzniecības konsultante Līga Arbuzova iesaka, kā izvēlēties un kopt savu palodzes dārzniecību.

* Labvēlīgi apstākļi. Augiem nepieciešama saules gaisma, tādēļ tos vēlams novietot tur, kur saule spīd lielāko dienas daļu.

* Trauka izvēle. Sēšanai un stādīšanai var izmantot kastes, podus, konteinerus, kā arī pītus grozus, spaiņus, stikla burciņas, maisus vai izveidot vertikālu dobi.

* Piemērota augsne. Augsnei var izmantot parastu, minerālvielām un barības vielām bagātu dārza melnzemi, kas nav pārāk smilšaina vai mālaina.

* Zemes mitruma regulēšana. Regulēt mitrumu augsnē palīdzēs drenāža – keramzīts vai dekoratīvo oļu kārtiņa trauka apakšā, kā arī caurumi paša trauka dibenā, lai zeme uzņemtu tik daudz mitruma, cik tai nepieciešams.

* Ko izvēlēties. Audzēšanai uz balkona un iekštelpās būs piemēroti dažādi garšaugi un dārzeņi, piemēram, baziliks, estragons, izops, melisa, dažādas piparmētras, raudene, rozmarīns, salvija, kressalāti, selerijas, pētersīļi, ķiršu tomātiņi, paprika, čili pipari, zemenes, gurķi, kā arī puķes: begonijas, pelargonijas, fuksijas, atraitnītes, balzamīnes, alises, petūnijas u.c.

Pievienot komentāru