Praktiski
Manas tiesības

Ja līdz pastam tālu – kā var saņemt vecuma pensiju0

Foto-Fotolia

Šogad gatavojos doties vecuma pensijā, tāpēc domāju, kā to saņemšu. Zinu: ja līdz pastam tālu, var izmantot iespēju pensiju saņemt savā dzīvesvietā. Cik par šādu pakalpojumu jāmaksā? Vai trūcīgiem pensionāriem nav kādas atlaides? SILVIJA VENTSPILS NOVADĀ

Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrā (VSAA) precizējām, ka no 2018. gada 1. janvāra ir mainījusies cena par valsts pensiju, pabalstu vai atlīdzību piegādi saņēmēja dzīvesvietā. Atgādinām, ka no 2008. gada līdz pērnā gada nogalei piegādes cena bija 1,74 eiro.

Šogad VSAA organizētā publiskā iepirkuma rezultātā pakalpojuma sniegšanas tiesības atkal ieguva VAS Latvijas Pasts, kas no 2018. gada 1. janvāra līdz 2022. gada 31. decembrim piedāvā šo pakalpojumu veikt par 2,39 eiro. Nekādas atlaides trūcīgiem vai maznodrošinātiem pensionāriem par piegādi gan nav paredzētas. Šīs izmaksas sedz pensijas (pabalsta vai atlīdzības) saņēmējs. Tas nozīmē – sākot no janvāra, VSAA no izmaksājamās summas ietur 2,39 eiro un pārskaita to aLatvijas Pastam.

Ja kādam senioram, piemēram, veselības stāvokļa dēļ, ir grūti nokļūt līdz pastam vai bankomātam, lai pats izņemtu pensiju, un arī piegādes pakalpojuma cena dzīvesvietā neapmierina, ir iespēja pilnvarot kādu uzticamu personu izņemt pensiju viņa vietā.

UZZIŅA

• 89% no visiem VSAA izmak­sā­ta­jiem pakalpojumiem tiek pārskaitīti uz klientu bankas kontu vai pasta norēķinu sistēmas kontu.

• Kopumā VSAA pakalpojumus ar piegādi dzīvesvietā saņem 95 tūkstoši Latvijas iedzīvotāju – lielākā daļa no viņiem ir vecuma pensijas saņēmēji.

LA.lv