Citas tiesības, Manas tiesības

Ja bērns uz ielas ubago… Tā ir administratīvi sodāma rīcība

Foto-Fotolia

Nesen biju Rīgā un netālu no autoostas pamanīju kādu sievieti, kura ubagoja kopā ar pirmsskolas vecuma puiku. Todien ārā bija ļoti auksts un bērns izskatījās galīgi nosalis. Kad gribēju ar šo sievieti aprunāties, viņa ātri savāca mantas un aizgāja uz tirgus pusi. Vai ar mazu bērnu uz ielas vispār drīkst ubagot? Kādu sodu šai sievietei var uzlikt? Kur par šādiem gadījumiem jāziņo? LIDIJA JĒKABPILS NOVADĀ

Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 172.¹ pants paredz, ka par nepilngadīgo (vecumā līdz sešpadsmit gadiem) iesaistīšanu vai izmantošanu ubagošanā, ja to izdarījusi pilngadīga persona, uzliek naudassodu līdz 350 eiro. Par tādām pašām darbībām, ja tās veikusi persona, kura gada laikā jau administratīvi sodīta par šo pārkāpumu, uzliek līdz 700 eiro naudassodu.

Latvijā netrūkst dažādu iestāžu un atbildīgu amatpersonu, kam par šādiem gadījumiem varat ziņot, piemēram, policijai, Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai, krīzes centriem, bāriņtiesām, sociālajiem dienestiem u.c. Taču tā kā nepaguvāt ar šo sievieti aprunāties un neko vairāk par šo gadījumu nezināt, tagad to darīt vairs nav lielas jēgas. Pajautāt, vai cilvēkam, kurš uz ielas ubago, nav vajadzīga palīdzība, gan vienmēr ir vērts.

3 Komentāri

  1. Šinī gadījumā jāsoda tās simts(100) gudrās galvas kas valsti ir novedusi līdz ubagošanai ! ! !
    Vai Padomju laikā kāds ir redzējis bērnus ubagojot ?! ?! ?!

Pievienot komentāru