Praktiski
Mājas mīluļi

Izvēlamies mīluli, aprūpējam un rūpējamies par veselību. Iznākusi tematiska avīze “Kaķi. Mīlēti un veseli” 0

Kāpēc kaķis beržas gar kājām, somām? Kāpēc mīcās ar ķepām? Kāpēc kaķis aizkasa savu kastīti? Kāpēc stiepj uz māju noķerto putniņu vai peli? Kāpēc minka sevi aplaiza? Kurš mincis galu galā ir piemērots tieši man?

Uz šiem un daudziem citiem jautājumiem atbildes var rast jaunajā tematiskajā izdevumā “Kaķi. Mīlēti un veseli”. Tematiskās avīzes autore Gunta Tabore atzīst: “Manā dzīvē ir bijis daudz kaķu. Jau kopš bērnības, kad, nākot no skolas, ieraudzīju sīku ņauduli un stiepu mājup. Esmu kaķenei dzemdības pieņēmusi un mazuļiem mājas meklējusi. Esmu skrējusi pa pagrabiem, meklējot savu mīluli, kas bija nolēcis no balkona un devies laimi meklēt. Bet pilsētas dzīvē visvairāk bija sīciņu kaķēnu, kuri žēlīgi glaudās gar kājām. Mani vecāki piecieta kaķu epopejas, dažus pat atļāva paturēt. Reiz gan pamatīgi vīlos. Atnesu kaķēnu mājās, sāku mazgāt ķepiņas un ieraudzīju, ka klaidonīša puncis melni staigā – tik blusu apsēsts bija šis dzīvnieks. Vairs negribēju viņu ne bučot, ne spiest pie krūts.

Esmu pateicīga ikvienam, kurš nesavtīgi ielika savu artavu, lai taptu šis izdevums. Gan veterinārārstiem, gan šķirnes dzīvnieku audzētājiem, gan kaķu īpašniekiem, kuri ar prieku dalījās savos stāstos.

Biju pārsteigta, cik attīstīta ir industrija, kas apkalpo kaķus – neskaitāmu veidu barības, visdažādāko kalibru kārumi, gudras tualetes, intelektuālas rotaļlietas un pat īpašas rotas. Ko par to visu saka pats ūsainis? Pagriežas tik uz otriem sāniem un turpina gulēt. Jo minka zina – tas viss tiek radīts mazāk kaķa, vairāk cilvēka iegribu dēļ.

Gatavojot šo tematisko avīzi, pārliecinājos, ka kaķis patiesi ir visai neparasts dzīvnieks. Tik tuvs cilvēkam, spēj pat dziedināt, bet vienlaikus – kā tāla planēta. Ne velti kaķim piedēvē deviņas dzīvības un saka: suns ir no Zemes, bet kaķis – no Kosmosa.

Ar kaķi vienmēr ir interesanti. Vērot viņu, meklēt saskarsmes punktus, rast mierinājumu. Ja sirdi māc skumjas, atliek tik ieklausīties murrāšanā – sirds atmaigst un roka pati stiepjas glāstīt…”

Izdevums pieejams preses tirdzniecības vietās!

LA.lv