Praktiski
Mājas

Izveidota jauna koncepta viesu māja Āgenskalnā ar savu komposta kaudzi un bišu stropu bēniņos0

Publicitātes foto

Ārzemju studentiem Latvijā nepatīk dzīvot mūsu piedāvātajās kopmītnēs, tāpēc speciāli viņiem ir izbūvēta smalkāka viesu māja.
“Hotel Janne” iekārtots 137 gadus senā un rekonstruētā namā Āgenskalnā, ieguldot Citadeles finansējumu 160 000 eiro apmērā. Dzīvokļi tiek izīrēti ārzemju studentiem mācību gada laikā, bet vasarā šeit darbojas viesnīca.

“Veicot tirgus izpēti, secinājām, ka ārzemju studentus neapmierina apstākļi Latvijas mācību iestāžu piedāvātajās kopmītnēs. Tā arī radās ideja Āgenskalnā izveidot jauna koncepta viesu māju, kur ārzemju studenti varētu izīrēt dzīvokļus un dzīvot pastāvīgi mācību gada laikā, savukārt vasaras mēnešos tajā apmestos tūristi,” stāsta viesu mājas “Hotel Janne” īpašnieks Valdis Janovs.

Viesu mājas īpašnieks atzīst, ka Āgenskalns ir izdevīga vieta studentiem, jo viesu māja atrodas netālu no vairākām Rīgas universitātēm. “Kad ēkai vēl nebija rekonstruēta fasāde un viesu mājā bija malkas apkure, jau tad šeit dzīvoja studenti no Rietumeiropas – Francijas, Vācijas, Skandināvijas, un viņiem šeit patika. Mūsu interjers un gaisotne tiem ir pazīstama, tiek radīta patīkama, senlaicīga un mājīga noskaņa,” uzsver Valdis Janovs.

Uzņēmējs arī min, ka viņu viesnīca cenšas būt dabai draudzīga, arī esot pilsētā: “Mums ir svarīga dabas aizsardzība un ekoloģija, tāpēc esam izveidojuši savu komposta kaudzi, un studentu mājas bēniņos ir ierīkots bišu strops, kuru mums palīdzēja izveidot “Amber Bee”.”

Ēka, kurā ir ierīkota viesu māja, ir interesanta arī kā vēsturisks objekts. Namu projektējis slavenais latviešu arhitekts Konstantīns Pēkšēns, tā celta 1880. gadā, un savulaik tajā atradās strādniekiem domāti nelieli dzīvokļi. Rekonstruējot ēkas fasādi un interjeru, projekta attīstītāji mērķtiecīgi saglabājuši ēkas senatnīgumu un savdabīgo telpu plānojumu.

Banka Citadele ir trešā lielākā banka Latvijā pēc klientu skaita. Citadeles grupa tiek pārvaldīta no Latvijas. Tās meitas uzņēmumi un filiāles darbojas Latvijā, Lietuvā, Igaunijā un Šveicē.

LA.lv